Dieta dhe sugjerimet për të luftuar hipertensionin

Dieta dhe sugjerimet për të luftuar hipertensionin

Hipertensioni mund të shkaktojë sëmundje të zemrës dhe vesh kave, goditje në tru dhe probleme të tjera të rënda shëndetësore. Me miliona njerëz në botë...
Si të patsrojmë toksinat e trupit në vetëm 48- orë

Kjo recetë sekrete pastron trupin nga kancerogjenët

Produktet e zakonshme ditore na ekspozojnë ndaj toksinave dhe është pothuajse e pamundur ta mbash trupin të shëndetshëm çdo ditë. Por ka një pije...
Si formohen variçet dhe në çfarë përqindje prekemi nga kjo sëmundje!

Si formohen variçet dhe në çfarë përqindje prekemi nga kjo sëmundje!

Si formohen variçet dhe në çfarë përqindje prekemi nga kjo sëmundje? Damarët që transportojnë gjakun e papastër nga këmbët në zemër mund të jenë...
Keni merakun e plakjes/ Shmangni këto tre gjëra

Keni merakun e plakjes/ Shmangni këto tre gjëra

Shumë gra nuk mund të paramendojnë plakjen, e problemin më të madh e kanë me rrudhat. Por ka edhe disa mënyra natyrore përveç kujdesit me...
Ekuilibri i peshes varet nga ne/ Te dobesuarit nuk eshte vetem per arsye estetike

Ekuilibri i peshes varet nga ne/ Te dobesuarit nuk eshte vetem per arsye estetike

Te dobesuarit nuk eshte vetem per arsye estetike, keshillohet edhe nga mjeket ne rastet e mbipeshes. Ekuilibri i peshes varet nga ne. Faktoret ndryshojne...
Ekspertët ngrejnë alarmin: Maskat e fytyrës gjatë verës janë të rrezikshme për shëndetin

Ekspertët ngrejnë alarmin: Maskat e fytyrës gjatë verës janë të rrezikshme për shëndeti

  Ekspertët mjekësorë kanë bërë thirrje për të patur një vigjilencë shtesë në lidhje me sëmundjet që shkaktohen nga nxehtësia gjatë verës. Ata shprehen te...
Flet mjeku infeksionit Pëllumb Pipero: Çerdhet nuk duhet të mbyllen

Këshillat e Piperos: Ja kujdesi që duhet të tregojnë qytetarët

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, thotë se, takimi i njerëzve me të afërmit dhe miqtë në rrugë dhe grumbullimi më pas 3-4 veta për...
Konsumoni çajin me fruta pylli pasi ka vlera të pafundnme për organizmin

Konsumoni çajin me fruta pylli pasi ka vlera të pafundme për organizmin

Frutat e pyllit janë unike në shije dhe vlera, por bashkimi i tyre, si gjithmonë sjell fuqinë maksimale për organizmin. Nëse konsumoni boronica, luleshtrydhe,...
Kujdesni kur i përdorni/ Ja 6 dëmet që shkaktojnë letrat e lagura në fytyrën tonë

Kujdesni kur i përdorni/ Ja 6 dëmet që shkaktojnë letrat e lagura në fytyrën...

Edhe pse fshirja e grimit me letra të lagura ju lehtëson pas një dite të lodhshme, në të vërtetë nuk është ashtu. Në fakt,...

Konsumoni një vezë në ditë dhe merrni përfitime të pafundme

Vezët mbartin vlera të jashtëzakonshme ushqyese për shëndetin e njeriut. Sipas informacioneve të AgroWeb.org, ato bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishme...