15 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019
medialine.al

A është dieta me ujë e shëndetshme për t`u ndjekur

Të duash të humbasësh peshë nuk do të thotë të mos ushqehesh, por të ushqehesh shëndetshëm. Për shkak se nuk konsumoni asgjë përveç ujit,...
Ja çfarë duhet të hamë për të pasur një tru të shëndoshë

Ja çfarë duhet të hamë për të pasur një tru të shëndoshë

Dietat me pak proteina dhe me konsum më të lartë të karbohidratesh mund të jenë çelësi i jetëgjatësisë, sidomos asaj të trurit, duke inkurajuar...

Njihuni me efektet kuruese dhe përfitimet që ka kosnumimi i kumbullave

Kur përmendet kumbulla, mund t’ju shkojë mendja tek alkooli që kultivohet prej saj. Zakonisht harrojmë se sa e dobishme mund të jetë kumbulla me...

Ja si mund ti pastrojmë enët me produktet natyrale

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës. Arterioskleroza cilësohet si sëmundja gjatë të cilës muret e enëve...

Ja dieta për të tretur gjelin e detit pas festave

5 këshillat e OBSH: Dieta pas festave të fundvitit Organizata botërore e Shëndetit me rastin e ditëve të festave të vitit të Ri, kur përgjithësisht...
Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH si sëmundje profesionale

Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH si sëmundje profesionale

Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH-së si problem i diagnostifikueshëm dhe fenomen i lidhur me profesionin. Në kulturën e sotme, ku fokusi...
Ja si ndikon një gotë qumësht në nivelin e sheqerit në gjak

Ja si ndikon një gotë qumësht në nivelin e sheqerit në gjak

Një filxhan qumësht ka të bëjë me kontrollin më të mirë të përqendrimit të sheqerit në gjak. Hulumtimi i shkencëtarëve kanadezë të Universitetit Gelf tregon...

“Kapuni pas jetës dhe mos e lëshoni”/Mesazhi sensibilizues nga nje grua qe sfidoi kancerin

“Kapuni pas jetës dhe mos e lëshoni”. Është ky mesazhi sensibilizues që vjen nga Elbasani në kuadër të muajit rozë, të sensibilizimit kundër kancerit...
Ja kur duhet ta pimë kafen e mëngjezit sipas studimeve

Ja kur duhet ta pimë kafen e mëngjezit sipas studimeve

Mendimi i parë i njerëzve në të gjithë botën por sidomos në Shqipëri ështe që para se të ikin në punë të shijojnë një...
Të mirat shëndetësore që sjellin konsumimi i frutave të pyllit

Të mirat shëndetësore që sjellin konsumimi i frutave të pyllit

Frutat e pyllit si manaferra, mjedra dhe luleshtrydhja janë ndër kënaqësitë më të mëdha, pasi pjesa më e madhe e tyre rriten në gjendje...
- Advertisement -