Higjena orale ka shume rendesi per shendetin tuaj

0
Pastrimi i dhëmbëve ka një rëndësi të veçantë për shëndetin e organizmit tuaj, gjithashtu është e rëndësishme që një herë në vit ju të...
Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

0
Coronavirus është një virus që shkakton simptoma me ashpërsi të ndryshme, nga një ftohje e zakonshme tek sëmundje më serioze siç është sindroma respiratore...
Çaji i kamomilit të fal qetësi mendore dhe shpirtërore

Çaji i kamomilit të fal qetësi mendore dhe shpirtërore

0
  Ngjason, por nuk është as lule margarita, e as një luledele. Shumë e përdorin për të shpëlarë flokët bjondë. Të tjerët si çajin e...

Meningjiti, simptomat dhe parandalimi…

0
Mjekët tregojnë shenjat dhe kujdesin që duhet treguar për të mos u infektuar nga kjo sëmundje që përhapet përmes kollitjes dhe teshtimës. Mjekja Edlira Cenko:...

Studimi në Kinë: Ja grupi i gjakut më imun ndaj Covid- 19

0
Personat me grupin e gjakut A (II) janë më të ekspozuarit ndaj coronavirusit, derisa ata me grupin zero më pak të rrezikuar, kështu të...
Fiq të thatë dhe qumështi sjellin përfitime të mëdha në organizëm

Fiq të thatë dhe qumështi sjellin përfitime të mëdha në organizëm

0
Kjo kurë e vjetër natyrale e përdorur prej shekujsh është ajo e fiqve të thatë dhe qumështit. Ky trajtim vlerësohet për gjithë shëndetin e...
Këshilla se si të heqim kilet e tepërta pas pushimeve

Si të hiqni kilet e tepërta pa shkuar në palestër dhe pa dieta

0
Temperaturat e larta na bëjnë ose të heqim dorë nga ushqimi ose të hamë më shumë seç duhet. E vërteta është se edhe në...
A rrezikojmë shëndetin duke bërë tatuazhe?

A rrezikojmë shëndetin duke bërë tatuazhe?

0
A e dini se shumica e njerëzve që bejne tatuazhe as qē e kanē idenē mbi rreziqet potenciale shëndetësore qe mund te sjellē bërja...
Dieta e mrekullisë që të humbni kile me supë lakre

Dieta e mrekullisë që të humbni kile me supë lakre

0
Dieta e mrekullisë që të humbni kile me supë lakre. Nëse nuk keni dëgjuar për dietën shtatë-ditore të supës, ja mënyra si mund të...
6 produkte që mund ti keni në shtëpi dhe ndihmojnë ndaj Koronavirus

6 produkte që mund ti keni në shtëpi dhe ndihmojnë ndaj Koronavirus

0
1-Speci  kuq Nëse mendoni se agrumet kanë më shumë vitaminë C se ndonjë frutë ose perim, mendojeni përsëri. Specat e kuq përmbajnë dy herë më...