11 C
Tirana
E hënë, 27 Janar, 2020
Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

Coronavirus është një virus që shkakton simptoma me ashpërsi të ndryshme, nga një ftohje e zakonshme tek sëmundje më serioze siç është sindroma respiratore...
Xhinxheri lufton kancerin më mirë se kimioterapia

Xhinxheri lufton kancerin më mirë se kimioterapia

  Shkenca moderne ka konfirmuar se xhinxheri nuk është vetëm i shijshëm dhe i shëndetshëm, por mund të përmbajë edhe disa veti medicinale dhe është...

Çfarë është dermatiti atopik ose ekzemat që prek lëkurën

Dermatiti atopik, i cili quhet ndryshe ekzeme ose rrjebull është sëmundja kronike më e shpeshtë e lëkurës. Ajo mund të shfaqet në të gjitha...

Të ushqehen me ushqime “Gluten Free”

  Ekzistojnë shumë zëvëndësues pa gluten të miellit të bardhë. Mielli i bardhë është një produkt i rafinuar i cili shkakton rritje të glicemisë, dmth...
Ja si të mbroheni nga gripi

Ja si të mbroheni nga gripi

Konsumoni çdo ditë shurup me karota e mjaltë dhe thuajini lamtumirë virusit që po i shqetëson të gjithë (Mund ta përgatisni vet në shtëpi) Jeni...

10 ushqimet që duhet të konsumoni nëse keni probleme me sytë

Sytë janë ato që preken më shpesh nga një mënyrë jetese jo e shëndetshme. Shumë orë në kompjuter, si dhe tymi i duhanit apo...
Këto substanca ulin nivelin e hormoneve të stresit dhe tensionin

6 këshilla si të ulim tensionin e lartë të gjakut

  Ulja e temperaturave gjatë stinës së dimrit mund të shkaktojë një rritje të ndjeshme të tensionit të gjakut. Arsyeja kryesore ka të bëjë me...
Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH si sëmundje profesionale

KUJDESNI: Stresi financiar kërcënim serioz për shëndetin tonë

  Të gjithë jemi të stresuar, pothuajse çdo ditë, dhe në shumicën e rasteve paraja është arsyeja. Pagat e vogla, huat, kreditë, të gjitha këto...
Ju dhembin kockat? Zgjidhja është me vaj ulli dhe kripë

Ju dhembin kockat? Zgjidhja është me vaj ulli dhe kripë

Vaj ulliri dhe kripë, receta që nuk ka ngelur njeri pa e provuar dhe që na shpëton nga një ndër problemet më shqetësuese që...
Dieta ushqimore dhe ndikimi i të pasurit flokë të shëndetshëm

Dieta ushqimore dhe ndikimi i të pasurit flokë të shëndetshëm

  Një dietë e shëndetshme mund të ndihmojë që flokët tuaj të qëndrojnë të fortë dhe me shkëlqim. Ajo çfarë hani mund të ndikojë gjithashtu...
- Advertisement -