Ekspertët ngrejnë alarmin: Maskat e fytyrës gjatë verës janë të rrezikshme për shëndetin

Ekspertët ngrejnë alarmin: Maskat e fytyrës gjatë verës janë të rrezikshme për shëndeti

0
  Ekspertët mjekësorë kanë bërë thirrje për të patur një vigjilencë shtesë në lidhje me sëmundjet që shkaktohen nga nxehtësia gjatë verës. Ata shprehen te...

Këshillat e Piperos: Ja kujdesi që duhet të tregojnë qytetarët

0
Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, thotë se, takimi i njerëzve me të afërmit dhe miqtë në rrugë dhe grumbullimi më pas 3-4 veta për...
Konsumoni çajin me fruta pylli pasi ka vlera të pafundnme për organizmin

Konsumoni çajin me fruta pylli pasi ka vlera të pafundme për organizmin

0
Frutat e pyllit janë unike në shije dhe vlera, por bashkimi i tyre, si gjithmonë sjell fuqinë maksimale për organizmin. Nëse konsumoni boronica, luleshtrydhe,...
Kujdesni kur i përdorni/ Ja 6 dëmet që shkaktojnë letrat e lagura në fytyrën tonë

Kujdesni kur i përdorni/ Ja 6 dëmet që shkaktojnë letrat e lagura në fytyrën...

0
Edhe pse fshirja e grimit me letra të lagura ju lehtëson pas një dite të lodhshme, në të vërtetë nuk është ashtu. Në fakt,...

Konsumoni një vezë në ditë dhe merrni përfitime të pafundme

0
Vezët mbartin vlera të jashtëzakonshme ushqyese për shëndetin e njeriut. Sipas informacioneve të AgroWeb.org, ato bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishme...
Kumbullat jeshile me plot veti dhe vlera shëndetësore

Kumbullat jeshile me plot veti dhe vlera shëndetësore

0
Fundi i Prillit, Maji dhe Qershori janë muajt e vetëm të vitit për të shijuar Kumbullat Shahine. Të gjithë i kujtojnë si kumbullat e...
Këshilla e imunologut britanik: Dilni sa më shumë në diell

Këshilla e imunologut britanik: Dilni sa më shumë në diell

0
Qytetaret duhet të dalin në diell, sepse ngrohtesia e diellit ndihmon në shkatërrimin e koronavirusit. Këtë e ka deklaruar një nga imunologët më të njohur...
Përzierja me 3 përbërës që pastron mëlçinë dhe veshkat

Përzierja me 3 përbërës që pastron mëlçinë dhe veshkat

0
Detoksifikimi është shumë i rëndësishëm për shëndetin tuaj, në mënyrë që të nxirrni jashtë trupit të gjitha organizmat toksikë. Ushqimet janë një mënyrë shumë...

Lëngu i portokallit ose lëngu i mrekullive ndaj leuçemisë

0
  Lëngu i portokalleve në bazë të studimeve të shumta shkencore ka treguar që vret mbi 84% të qelizave të leuçemisë (leuçemia akute limfoblastike) duke...

Super efekte: Patellxhani shkatërron qelizat kancerogjene

0
Ekstrakti i patëllxhanit të zi shkatërron qelizat e melanomës në pak minuta, këto jane të dhënat e studimeve më të fundit. Patëllxhani nuk njihet zakonisht...