Ja kush janë përfitimet shëndetësore të xhenxhefillit

Xhenxhefili rritet në Kinë, Indi, Afrikë, Karaibe, dhe vendet e tjera me klimë të ngrohtë. Rrënja e bimëve është e njohur si erëz dhe...
Diabeti dhe rëndësia pse duhet diagnostikuar në kohë

Diabeti, si ta parandalojme ate

  Nga: Shefqet DELIALLISI Diten Botërore te Shëndetit, 7 Prillin, Organizata Botërore e Shëndetësisë ja ka kushtuar kete vit epidemise boterore te diabetit. Studime pa fund publikohen...

Femra ja si te keni trup ne forme edhe pas kater lindjeve

Është nënë e katër fëmijëve e megjithatë asgjë nuk e pengon atë që të ruajë format fizike.Bëhet fjalë për Danielle Lloyd, e cila këtë...

Te hame apo te mos hame ne darke, kjo eshte çeshtja?

Mund t’ju ndodhë që të mos e tretni ushqimin si duhet dhe që gjithë natën t’ju mundojë stomaku. Nga ana tjetër, nëse shkoni të uritur...

Ja kush jane dobite e konsumimit te karkalecave te detit

Edhe pse të gjithë nuk e kanë mundësinë dhe luksin të konsumojnë shpesh karkaleca, ata kanë shumë dobi për organizmin. Madhësia nuk ka aspak rëndësi,...

Ja kuptimi i ngjyrave dhe sa te rendesishme jane ne arredimin e shtepise

  Zgjedhja e kombinimit të ngjyrave është çështje parësore. Ngjyra ka fuqi për të ndryshuar pamjen, madhësinë dhe formën e mobilieve, orendive e posaçërisht të...

Menyrat natyrore se si mund te pastrojme trupin nga toksinat

Ka shumë metoda natyrore që mund të përdorni për të pastruar trupin tuaj. 1. Nëpërmjet ushqimit të shëndetshëm dhe ujit Pini shumë ujë – rritja e konsumit...

Ndikimi i rrjeteve sociale ne opinionet dhe mendimet tona

“Ne i gjejmë votuesit tuaj dhe i nxisim ata të veprojnë”. Me këtë mburrej “Cambridge Analytica”, përpara se të shpërthente skandali që tregoi se,...

Dieta qe ju ben te humbni 7 kilogram nga pesha juaj

  Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë...

Qumeshti i kesaj kafshe te cuditshme ju shpeton jeten

Qumështi i sqeporit mund të ndihmojë për të luftuar një nga problemet më kanosës të njerëzimit, rezistencën ndaj antibiotikëve, thonë shkencëtarët. Krijesat e çuditshme...