Diabeti dhe rëndësia pse duhet diagnostikuar në kohë

Diabeti, si ta parandalojme ate

0
  Nga: Shefqet DELIALLISI Diten Botërore te Shëndetit, 7 Prillin, Organizata Botërore e Shëndetësisë ja ka kushtuar kete vit epidemise boterore te diabetit. Studime pa fund publikohen...

Femra ja si te keni trup ne forme edhe pas kater lindjeve

0
Është nënë e katër fëmijëve e megjithatë asgjë nuk e pengon atë që të ruajë format fizike.Bëhet fjalë për Danielle Lloyd, e cila këtë...

Te hame apo te mos hame ne darke, kjo eshte çeshtja?

0
Mund t’ju ndodhë që të mos e tretni ushqimin si duhet dhe që gjithë natën t’ju mundojë stomaku. Nga ana tjetër, nëse shkoni të uritur...

Ja kush jane dobite e konsumimit te karkalecave te detit

0
Edhe pse të gjithë nuk e kanë mundësinë dhe luksin të konsumojnë shpesh karkaleca, ata kanë shumë dobi për organizmin. Madhësia nuk ka aspak rëndësi,...

Ja kuptimi i ngjyrave dhe sa te rendesishme jane ne arredimin e shtepise

0
  Zgjedhja e kombinimit të ngjyrave është çështje parësore. Ngjyra ka fuqi për të ndryshuar pamjen, madhësinë dhe formën e mobilieve, orendive e posaçërisht të...

Menyrat natyrore se si mund te pastrojme trupin nga toksinat

0
Ka shumë metoda natyrore që mund të përdorni për të pastruar trupin tuaj. 1. Nëpërmjet ushqimit të shëndetshëm dhe ujit Pini shumë ujë – rritja e konsumit...

Ndikimi i rrjeteve sociale ne opinionet dhe mendimet tona

0
“Ne i gjejmë votuesit tuaj dhe i nxisim ata të veprojnë”. Me këtë mburrej “Cambridge Analytica”, përpara se të shpërthente skandali që tregoi se,...

Dieta qe ju ben te humbni 7 kilogram nga pesha juaj

0
  Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë...

Qumeshti i kesaj kafshe te cuditshme ju shpeton jeten

0
Qumështi i sqeporit mund të ndihmojë për të luftuar një nga problemet më kanosës të njerëzimit, rezistencën ndaj antibiotikëve, thonë shkencëtarët. Krijesat e çuditshme...