Flet virologu i njohur italian: Ja efektet që ka uji i detit ndaj Koronavirusit

Flet virologu i njohur italian: Ja efektet që ka uji i detit ndaj Koronavirusit

A do të mund të shkojmë me pushime këtë verë? Kjo është pyetja që bëjnë njerëzit thuajse në të gjithë botën dhe aq më...
Mëngjes apo darkë? Ja kur është më mirë të konsumoni qumështin

Mëngjes apo darkë? Ja kur është më mirë të konsumoni qumështin

Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në përthithjen e ushqyesve nga organizmi...

Po mushkonjat e trasmetojnë Koronavirusin?

Më ardhjen e kohës së nxehtë, kanë nisur të shfaqen edhe mushkonjat e para. Këto insekte, përveç bezdisë që shkaktojnë me pickimet, dihet që...
Uji largon toksinat nga organet por i bashkuar me copëza frutash dhe perimesh kthehet për shëndetin

Uji largon toksinat nga organet por i bashkuar me copëza frutash dhe perimesh kthehet...

Për energji pranverore mos harroni serumet natyrale! Të gjitha funksionet e trupit kërkojnë ujë. Uji largon toksinat nga organet. Ai siguron një mjedis të...

Keni probleme me sinozitin? Uthulla e mollës është zgjidhja ideale

Uthulla e mollës përdoret për shumë qëllime të ndryshme shëndetësore dhe një nga trajtimet më të këshilluara është inflamacioni i sinusit i njohur edhe...

Konsumoni këto ushqime sepse treten lehtë dhe mbajnë trupin në formë

Mund të tingëllojë e çuditshme por shijimi i një ushqimi është tërësisht në ‘duart’ e stomakut. Mënyra se si stomaku përballet me një ushqim...
Ish deputeti Bardh Spahia tregon përplasjen e mbrëmshme me policinë

PD: Shkarkimi i prefektit të Shkodrës ëshë një kurban i qeverisë

Për Partinë Demokratike, shkarkimi i prefektit të Shkodrës ëshë një kurban i qeverisë. Ish-deputeti Bardh Spahia në një reagim pas këtij vendimi të qeverisë...
Keni shtuar peshë nga Karantina: Ja pija që mund tju heqë kilet për 4 ditë

Keni shtuar peshë nga Karantina: Ja pija që mund tju heqë kilet për 4...

Uji me tranguj është një element kyç për bark të sheshte, e cila ishte krijuar nga dietologia Cynthia Sass. Kjo pije e shijshme mori...
Molla e egër forcon sistemin imunitar dhe mushkëritë

Molla e egër forcon sistemin imunitar dhe mushkëritë

A i keni vënë re ato pemët e vogla që çelin lule të imëta ngjyrë rozë, të bardhë ose të kuqe? Zakonisht, këto lule...

Apeli i mjekut: Jemi në një situatë serioze dhe shqetësuese

Ndërkohë që numri i viktimave nga koronavirusi në vend ka shkuar në r, e numri i të prekurve është rritur në 89, mjeku i...