Njihuni me dietën magjike duke konsumuar kivi

0
Na ndodh shpesh që të shtojmë ndonjë kilogramë, të ndihemi të fryrë dhe të mos na bëjnë më xhinset e preferuara. Por para se...
Kanceri, sëmundja që po "zhduk" rracën njerëzore

Kanceri, sëmundja që po “zhduk” rracën njerëzore

0
Afro 10 milion njerëz pritet të vrasë deri në fund të 2018 kanceri. Ky është alarmi që kanë dhënë ekspertët, të cilët kanë paralajmëruar...

Ja arsyet pse duhet të konsumojmë arra

0
Arrat janë frutat, të cilat ju ndihmojnë kundër anemisë, tek impotenca, te problemet e gjëndrës tiroide, tek ulcera e lukthit. Arrat janë burim i...

Studimi: Ata që nuk konumojnë alkool janë më të predispozuar për probleme mendore

0
Një studim i ri thotë se njerëzit që nuk konsumojnë alkool në moshën e mesme janë në rrezik më të madh të zhvillimit të...

Mrekullitë në trupin e njeriut që sjellin konsumimi i farave të rrushit

0
Farat e rrushit janë shumë të mira dhe llogariten të kenë më shumë efekte se Vitamina C “Mbron kundër plakjes, ul rritjen e disa lloje...

Njihuni me efektet kuruese dhe përfitimet që ka kosnumimi i kumbullave

0
Kur përmendet kumbulla, mund t’ju shkojë mendja tek alkooli që kultivohet prej saj. Zakonisht harrojmë se sa e dobishme mund të jetë kumbulla me...

Nga se vjen shtrëngimi i dhëmbëve dhe zgjidhjet që sugjerohen

0
Shkaqet që shtyjnë në shtrëngimin e dhëmbëve nuk janë plotësisht të njohura, por besohet se lidhen me stresin, ndonëse mund të jenë edhe një...

Prindër, ja ti hiqni frikën nga errësira fëmijëve tuaj

0
Që frika nga errësira të mos marrë përmasa serioze, ekspertët këshillojnë prindërit që të gjejnë mënyrën që t’i bindin fëmijët se natën asgjë e...
medialine.al

Ja si ta hiqni erën e keqe të gojës

0
Probleme me erën e keqe të gojës? Zgjidhja, sipas ekspertëve, qëndron tek çaji i xhinxherit. Xhinxheroli, kimikati i cili i jep shijen vetë xhinxherit, stimulon...
medialine.al

Ja pse duhet të konsumoni pjepër ose bostan

0
Pjepri është një nga frutat më të mira për t’u konsumuar gjatë sezonit të verës. Vlerat e tij janë një e mirë e madhe...