15 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019

A e dini se konsumimi peshkut në shtatzani ul mundësinë e obezitetit ke fëmija

Nëse gjatë shtatzënisë konsumoni shumë peshk të cilët përmbajnë vaj, ju mund të jeni duke ia parandaluar fëmijës zhvillimin e obezitetit dhe duke ia...

Zbulohet medikamenti që lufton kancerin në prostatë

Njё numri tё madh tё tё prekurve nga faza mё e rёndё e kancerit nё prostatё, u janё rikthyer shpresat nga nje medikament i...

Përfitimet shëndetësore të konsumimit të produkteve organike

Industria ushqimore organike është një biznes që po lulëzon dhe pjesë e vendeve që ofrojnë mundësi që të blini produkte bio është bërë edhe...

Petullat e shtëpisë, receta dhe procesi i përgatitjes

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim në krye të listës së gatimeve...

Ja regjimi ushqimor që ju mundëson të keni një bark të sheshtë

Të kesh një bark të sheshtë e të tonifikuar është një ambicie e madhe për ata që ndjekin një plan ushqimi për të humbur...

Njihuni me përfitimet shëndetësore të manit të zi

Mani i zi është frut i shëndetshëm, i shijshëm dhe i dobishëm në shumë mënyra. Mani i zi mund të jetë zëvendësim natyral i...

Studimi: Thonjtë me xhel rrisin rrezikun e prekjes nga kanceri

Ju dukeni shumë më bukura kur i keni thonjtë të lyer dhe të bukur estetikisht por ajo që ju nuk dini është se llambat...
Këshilla se si të heqim kilet e tepërta pas pushimeve

Si të hiqni kilet e tepërta pa shkuar në palestër dhe pa dieta

Temperaturat e larta na bëjnë ose të heqim dorë nga ushqimi ose të hamë më shumë seç duhet. E vërteta është se edhe në...

Domatja, perimja që bën mrekulli për lëkuren

Domatja është një ndër perimet më të shëndetshme për lëkurën: e mbron nga dëmet e shkaktuara nga rrezet e diellit, në çdo kohë të...
v

Sheqeri në gjak është faktori kryesor që ju nuk bini nga pesha

Prej vitesh, ekspertë të ushqimit janë përpjekur të dalin me një dietë që të garantojë humbjen e peshës. Prodhimi masiv i varieteteve ushqimore me...
- Advertisement -