Ja aeroportet me të cilat ndërpriten fluturimet Shqipëri- Itali

Shpërndajeni: Udhëzim se si të mbrohemi nga Koronavirusi

0
Zyrtarisht dhe fatkeqësisht ne jemi futur në listën e vendeve të prekura nga Koronavirusi. Ne si staf i Medialine po ndajmë me ju disa...
10 porositë e Profesor Kalos për kujdesin ndaj Koronavirusit

10 porositë e Profesor Kalos për kujdesin ndaj Koronavirusit

0
DUKURIA Covid-19/Sars-Cov-2… Hyrja në skemën e mikroorganizmave sëmundje shkaktuese me impakt shumë të madh shtrirjeje dhe lëndimesh të jetëve njerzore sikundër ishte Novel-Coronavirus/Covid-19/Sars-Cov-2, është...
Shefi i Shërbimit të Mikrobiologjisë: Mbani higjenë të pastës dhe mos u stresoni

Shefi i Shërbimit të Mikrobiologjisë: Mbani higjenë të pastës dhe mos u stresoni

0
Fatmirësisht, Shqipëria është një vend i paprekur nga koronavirusi edhe pse situata është alarmante në Italinë fqinje. Nga 53 të testuar deri në javën e...
Këshillat e mjekut: Mos u panikosni nëse skeni këto simptoma

Këshillat e mjekut: Mos u panikosni nëse skeni këto simptoma

0
Koronavirusi dhe gjithë historiku i tij është shoqëruar me stres dhe panik tek qytetarët, ndërsa rastet kanë ardhur duke u përhapur tashmë në të...
Ndikimi i vitaminës D në organizëm dhe problemet që sjell mungesa e saj

Ndikimi i vitaminës D në organizëm dhe problemet që sjell mungesa e saj

0
  Vitamina D është thelbësore për shëndetin e megjithatë shumë njerëz nuk e kuptojnë rëndësinë e saj. Ekspertët thonë se në një pikë të jetës,...
Konfirmohen 3 raste me Koronavirus në Greqi

Këshilla të vyera si të dallojmë dhe mbrohemi nga Koronavirusi

0
Coronavirus-i mund te mos tregoje shenja infeksioni per shume dite- atehere si mund ta marre vesh dikush nese eshte prekur apo jo.Informacioni me i...

Nuk gjetët në farmaci? Si ta bëni vetë xhelin dezinfektues në kushte shtëpie!

0
Nëse nuk gjeni xhel antibakterial, mos blini ato që kushtojnë dhjetëra deri në qindra euro në internet, pasi alkooli i zakonshëm i denatyruar është...

Pureja e qumështit, pija magjike për organizmin

0
“Pure qumështi”, kjo pije është një magji më vete për shumë sëmundje Mastruz (Dysphania ambrosioides) konsiderohet të jetë një nga bimët më të përdorura për...
Mbrojtja ndaj Koronavirusit: Ja ushqimet e këshilluar për konsum

Mbrojtja ndaj Koronavirusit: Ja ushqimet e këshilluar për konsum

0
Virusi COVID-19 ka shkaktuar frikë në vende të ndryshme të botës, përfshirë Shqipërinë pasi rastet e të infektuarve dhe viktimave po rriten çdo ditë...
Mjeku i njohur jep këshillat se si të mbrohemi nga Koronarovirusi

Mjeku i njohur jep këshillat se si të mbrohemi nga Koronarovirusi

0
Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo, ka ftuar qytetarët që të lajnë duart sa më shpesh si mbrojtja më e mirë ndaj viruseve, duke...