Pija magjike për të humbur peshë dhe detoksifikuar organizmin

0
Ky tonik tretës është një mundësi e mirë për të detoksifikuar organizmin në mënyrë natyrale, por dhe për të humbur peshë. Për më tepër është...

Maska e lashtë japoneze me oriz për kujdesin e fytyrës

0
Maska e lashtë japoneze per mirembajtjen e lekures se fytyres... Në Japoni ekziston një traditë shumë e lashtë në përdorimin e orizit, jo vetëm në...

Ja si te fitoni para nga aftesite dhe pasioni që keni per gatimin

0
E keni pasion gatimin? Dëshironi që recetat tuaja speciale të njihen kudo? A e dini që mund të fitoni shuma të majme vetëm duke...
Këshilla se si të heqim kilet e tepërta pas pushimeve

Këshilla se si të heqim kilet e tepërta pas pushimeve

0
Kryesorja? Thjeshtësia! Si të përgatiteni pa ankthe frikë për të hequr kilet e tepërta pas periudhës së pushimeve? Të përballojmë pra vjeshtën me këmbën...

E thotë dhe shkenca, hidratuesi më i mirë nuk është uji, por…

0
Pija më e mirë për hidratimin e trupit? E thotë shkenca, nuk është uji!!Kur keni etje dhe e doni shumë një pije, shumëkujt i...

Ushqimet më të këqija për trurin – Çfarë duhet të shmangni

0
Truri është gjithë kohës në punë. Ai përkujdeset për mendimet, lëvizjet, frymëmarrjen, rrahjet e zemrës dhe shqisat. Kjo nënkupton se truri ka nevojë të...

Kunder plasaritjes se themrave: 2 produkte shtëpie që funksionojnë

0
Keni thembra të plasaritura gjatë gjithë vitit? Mos harxhoni më para në produkte të shtrenjta të cilat nuk ju zgjidhin asnjë problem! Si fillim...

Amerikania Marilyn Vos Savant: Këshilla si të jemi gjithmonë në formë

0
Amerikania Marilyn Vos Savant, ka arritur të shënohet në Librin e rekordeve të Ginesit si femra me koeficientin më të lartë të inteligjencës. Ajo, në...

Ja cilat janë ushqimet që duhet të hani në mëngjes

0
Mirëqenia e organizmit gjatë ditës lidhet me mënyrën e të ushqyerit në mëngjes. Jo më kot, ekspertët nuk reshtin së vlerësuari...
5 arsye përse duhet të udhëtojmë

5 arsye përse duhet të udhëtojmë

0
Ushqimi i shëndetshëm, orë të plota gjumi cdo ditë, meditimi, miqtë e mirë… këto janë disa nga faktorët kryesorë që të ndihmojnë të jetosh...