Roli i fikut kundër tensionit të tartë të gjakut

Roli i fikut kundër tensionit të tartë të gjakut

0
Shqiptarët vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut. Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar...
Keni shtuar peshë nga Karantina: Ja pija që mund tju heqë kilet për 4 ditë

Mos e vrisni mendjen për dieta, dobësohuni duke pirë ujë

0
Sa përpjekje po bëni për të humbur kilet e tepërta? Ndoshta dhe po lodheni nga dieta që ndiqni. Nëse po kërkoni zgjidhje të tjera,...

Lakra e bardhë bën mrekullira për ata që vuajnë nga stomaku

0
Lakra e bardhë futet në familjen e perimeve të cilat janë të pasura me fibra dhe kanë kalori të ulëta. Sekreti qëndron në vetitë...

E thotë dhe shkenca, hidratuesi më i mirë nuk është uji, por…

0
Pija më e mirë për hidratimin e trupit? E thotë shkenca, nuk është uji!!Kur keni etje dhe e doni shumë një pije, shumëkujt i...

Bima e rrallë që rritet në vendin tonë, kushton 3 mijë euro

0
Rreth 3.000 Euro për një kilogram tartuf dhe në Shqipëri kjo kërpudhë e rrallë rritet gjerësisht. Aq sa në Itali dhe Francë, gjuetarët e tartufit...
Gjesti i thjeshtë i përqafimit me përfitime të mëdha shëndetësore

Gjesti i thjeshtë i përqafimit me përfitime të mëdha shëndetësore

0
Gjesti i thjeshtë i përqafimit me përfitime të mëdha shëndetësore. Një përqafim është një gjest i thjeshtë dhe i dashur që arrin të ketë...
Disa mënyra sjellje në përditshmëri që mund të eleminoni stresin

Disa mënyra sjellje në përditshmëri që mund të eleminoni stresin

0
Të qenurit i lumtur apo i stresuar është një gjë e cila është tërësisht në dorën tonë. Nëse jemi të stresuar, atëherë fillimisht gjëja e...
Çfarë është dhe kush janë simptomat e Narkolepsisë

Çfarë është dhe kush janë simptomat e Narkolepsisë

0
Narkolepsia është një çrregullim neurologjik, kronik e cila ndikon në kontrollin e gjumit dhe të zgjimit. Njerëzit me narkolepsi përjetojnë përgjumje të tepërt gjatë...
Disa këshilla të vyera para dhe gjatë karantinës

Disa këshilla të vyera para dhe gjatë karantinës

0
Duke filluar nga dita e nesërme pjesa më e madhe  e popullsisë së vendit do të jetë në karantinë shtëpie. Ditët e fundit kemi...
Vetitë e frutave të vallzave që janë të rralla në botë por jo në Shqipëri

Vetitë e frutave të vallzave që janë të rralla në botë por jo në...

0
Janë fruta krejt të veçanta, me një shije fantastike e të mrekullueshme. Aq sa, nëse nis të konsumosh disa kokrra nga këto fruta të...