Ja kuptimi i ngjyrave dhe sa te rendesishme jane ne arredimin e shtepise

0
  Zgjedhja e kombinimit të ngjyrave është çështje parësore. Ngjyra ka fuqi për të ndryshuar pamjen, madhësinë dhe formën e mobilieve, orendive e posaçërisht të...

Ja kush jane dobite e konsumimit te karkalecave te detit

0
Edhe pse të gjithë nuk e kanë mundësinë dhe luksin të konsumojnë shpesh karkaleca, ata kanë shumë dobi për organizmin. Madhësia nuk ka aspak rëndësi,...

Higjena orale ka shume rendesi per shendetin tuaj

0
Pastrimi i dhëmbëve ka një rëndësi të veçantë për shëndetin e organizmit tuaj, gjithashtu është e rëndësishme që një herë në vit ju të...
Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

0
Coronavirus është një virus që shkakton simptoma me ashpërsi të ndryshme, nga një ftohje e zakonshme tek sëmundje më serioze siç është sindroma respiratore...

Kur duhet ta heqim pemën e Vitit të Ri?! 3 datat e rekomanduara për...

0
Ne dëshirojmë që të mund t’i mbajmë pemët tona të Krishtlindjeve gjatë gjithë vitit. Asnjë dhomë nuk do të ndjehet më e dashur se...
Çaji i kamomilit të fal qetësi mendore dhe shpirtërore

Çaji i kamomilit të fal qetësi mendore dhe shpirtërore

0
  Ngjason, por nuk është as lule margarita, e as një luledele. Shumë e përdorin për të shpëlarë flokët bjondë. Të tjerët si çajin e...

Meningjiti, simptomat dhe parandalimi…

0
Mjekët tregojnë shenjat dhe kujdesin që duhet treguar për të mos u infektuar nga kjo sëmundje që përhapet përmes kollitjes dhe teshtimës. Mjekja Edlira Cenko:...

Studimi në Kinë: Ja grupi i gjakut më imun ndaj Covid- 19

0
Personat me grupin e gjakut A (II) janë më të ekspozuarit ndaj coronavirusit, derisa ata me grupin zero më pak të rrezikuar, kështu të...

Mos harroni çadrat as nesër, shiu nuk ndalet/ Në veri dhe lindje dëborë

0
Ndërsa fundjava po mbyllet me reshje shiu dhe stuhi nuk duket aspak premtuese as java që po vjen. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe...
Fiq të thatë dhe qumështi sjellin përfitime të mëdha në organizëm

Fiq të thatë dhe qumështi sjellin përfitime të mëdha në organizëm

0
Kjo kurë e vjetër natyrale e përdorur prej shekujsh është ajo e fiqve të thatë dhe qumështit. Ky trajtim vlerësohet për gjithë shëndetin e...