7 arsye pse duhet të konsumoni shalqirin

7 arsye pse duhet të konsumoni shalqirin

Në stinën e verës një nga frutat më të preferuar është shalqiri Ky frur veror rritet me shumicë në vendin tonë, dhe ka një...

Ushqimet antistres në këtë periudhë Koronavirusi

Depresioni, ankthi, sulmet e panikut, por edhe pagjumësia dhe problemet e tretjes: është një valë e jashtëzakonshme stresi post-traumatik që kërcënon botën pas Covid-19. Kjo...
Dieta dhe sugjerimet për të luftuar hipertensionin

Dieta dhe sugjerimet për të luftuar hipertensionin

Hipertensioni mund të shkaktojë sëmundje të zemrës dhe vesh kave, goditje në tru dhe probleme të tjera të rënda shëndetësore. Me miliona njerëz në botë...
Si të patsrojmë toksinat e trupit në vetëm 48- orë

Kjo recetë sekrete pastron trupin nga kancerogjenët

Produktet e zakonshme ditore na ekspozojnë ndaj toksinave dhe është pothuajse e pamundur ta mbash trupin të shëndetshëm çdo ditë. Por ka një pije...
Si formohen variçet dhe në çfarë përqindje prekemi nga kjo sëmundje!

Si formohen variçet dhe në çfarë përqindje prekemi nga kjo sëmundje!

Si formohen variçet dhe në çfarë përqindje prekemi nga kjo sëmundje? Damarët që transportojnë gjakun e papastër nga këmbët në zemër mund të jenë...
Flet psikologia: Meshkujt shqiptarë e shohin seksin si trumf

Flet psikologia: Meshkujt shqiptarë e shohin seksin si trumf

E ftuar sot në emisionin “Mes Yjesh” në Ora News, ka qenë psikologja Nevila Mbriçe e cila ka dhënë një mesazh për të gjitha...
Keni merakun e plakjes/ Shmangni këto tre gjëra

Keni merakun e plakjes/ Shmangni këto tre gjëra

Shumë gra nuk mund të paramendojnë plakjen, e problemin më të madh e kanë me rrudhat. Por ka edhe disa mënyra natyrore përveç kujdesit me...
horoskopi ditor, horoskopi shqip, horoskopi ditor medialine.al

Problemet në dashuri dhe paratë, ja si do jetë fati për sot

Dashi: Në dashuri po afron një periudhë e rëndësishme, ku duhet të kuptoni ndjenjat e vërteta të partnerit/es. Gjatë kësaj kohe duhet kujdes...
6 arsye pse ju duhet të udhëtoni

6 arsye pse ju duhet të udhëtoni

Në këtë artikull ne do t`ju njohim me arsyet se pse ju duhet të udhëtoni dhe gjithashtu përfitimet. Udhëtimi ju ekspozon në mjedise të...
Ekuilibri i peshes varet nga ne/ Te dobesuarit nuk eshte vetem per arsye estetike

Ekuilibri i peshes varet nga ne/ Te dobesuarit nuk eshte vetem per arsye estetike

Te dobesuarit nuk eshte vetem per arsye estetike, keshillohet edhe nga mjeket ne rastet e mbipeshes. Ekuilibri i peshes varet nga ne. Faktoret ndryshojne...