KM në facebook: Ne si biem dot gomarit por kemi zgjedhur ti biem samarit

0
Pas disa orësh heshtje, kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e sotshme njëorëshe të biznesit të vogël i cili uli qepenat...

Inspektoriati shëndetësor mbyll disa ambiente spitalore në Elbasan

0
Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor i ka vënë kyçin disa ambienteve spitalore në qarkun e Elbasanit. Shkak për këtë vendim drastik është bërë një inspektim nga...

Veshtiresia e bujqëve, se ne kemi KM që merret me deklarata dhe jo me...

0
  Toka është i vetmi burim të ardhurash për Xhelal Hysën dhe bashkëshorten e tij, Xhemilen, në fshatin Shënavlash të Durrësit. Por, ky sezon nuk...

Albert Nasto: Nga protesta do kalojmë në grevë urie

0
Ditën e sotme bizneset e vogla kanë protestuar kundër vendosjes së TVSH-së duke ulur qepenët e dyqaneve. I ftuar në Fax Web, kryetari i...

Të bekuar nga natyra, por të mallkuar me paaftësinë dhe makuterine e klases...

0
Shqipëria si pozitë gjeografike është një vend i bekuar. Na ka fal natyra shumë vende të bukura. Kemi një vijë bregdetare me shtrirje nga...

Kur 3-P të kryeministrit tonë iu ka dale boja me kohe

0
Plot 450 milion euro u ka marrë qeveria Rama, në katër vite shqiptarëve me taksën e qarkullimit. E cila përkthehet në 11% e buxhetit...

Biznesi i vogel ul qepenat, ne shenje proteste ndaj uljes pragut te TVSH-se

0
Në tregun e Medresesë, të gjithë shitësit ulën qepenat në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë për uljen e pragut të vetëdeklarimit të TVSH-së. Edhe...

Elbasan, permbyset furgoni i pasagjereve, Xibrrake- Qarret

0
Elbasan, permbyset furgoni i pasagjereve, Xibrrake- Qarret Një furgon me 10 udhëtarë ka humbur drejtimin dhe është përmbysur në segmentin rural Xibrakë - Qarret -...

Rritet pabarazia: 92 mijë individë që kanë më shumë se gjysmën e pasurisë

0
Pabarazia në Shqipëri në fund të vitit 2017-ë është thelluar më shumë, sipas raportit të dërguar në Kuvend nga Agjencia e Sigurimit të Depozitave. Kjo...

Lali leku po i jep tenderat atje ku ai ka dëshirë apo përfitime?

0
Kompania Fusha Sh.p.k fiton një tjetër tender pa garë në Bashkinë e Tiranës.  Institucioni i drejtuar nga Erion Veliaj, i vetëpagëzuar me noftën “Lali...