Aktori i njohur humb betejën me COVID-19

0
Jay Benedict ka humbur jetën pas komplikimeve me koronavirus. Ylli i filmave Emmerdale dhe Foyles’war ka humbur jetën në moshën 68-vjeçare nga koronavirusi, shkruan Sky...
Mediat greke: Shqipëria rrit masat kundër koronavirusit

7 viktima në 24 orë/ Serbia konfirmon 58 të vdekur dhe 2200 të infektuar...

0
Deri në këto momente, në Serbi janë regjistruar 2 200 persona të infektuar me koronavirus, ku nga këta, 292 persona janë infektuar me Covid-19...

Pas fitimit të betejës me koronavirusin, Dhimitër Kraja rikthehet serisht tek kolegët.

0
Pak ditë më parë, mjeku i njohur Dhimitër Kraja la Spitalin Infektiv përt’u rikthyer në banesë pasi kishte rezultuar negativ me testin ndaj koronavirusit...
Si degjeneroi sherri tek Fakulteti i Gjuhëve të Huaja

Karantina ben te veten ne Elbasan: Nje grup te rinjsh rrihen dhunshem

0
Një sherr masiv ka ndodhur ditën e sotme në Elbasan. Raportohet se 20 të rinj janë përleshur me njëri-tjetrin me mjete të forta. Të rinjtë...

Shqiptaret mbeten ne kufirin neutral, QBNF kerkese urgjente kryeminsitrit Rama: Ata jane bashkepronare te...

0
Mjaft shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në pikat kufitarë të Kakavijës dhe Kapshticës. Prej disa ditësh ata kanë ngecur në tokën neutrale, pas...

Karantina “fundos ” fermeret e Jagodines ne Elbasan: “Jemi te falimentuar, duam nje dore...

0
Kemi hyrë në javën e 4 të izolimit dhe duket se situata dhe masat mbrojtëse kanë ndikuar negativisht ne ekonomi. Nga një situatë e...

Turqi, 5 maska në javë falas për qytetarët nga mosha 20 deri 65

0
Cdo qytetar turk i moshës nga 20 dhe 65 vjeç do të marrë çdo javë në shtëpi një pako postare, që përmban 5 maska...

Radhe ne bankat e nivelit te dyte ne Elbasan, 3 teste kontakte me familjet...

0
Ndërsa kemi hyrë në javën e katër të izolimit problemet e krijuara janë të shumta. Nevojat e qytetarëve për të dalë jashtë janë rritur,...

LAJMI I FUNDIT/ Përplasen me motorr dy të rinjtë në Fier, përfundojnë në spital

0
Foto ilistruse Një aksident ka nodhur në vendin e quajtur Ura e Hoxharës në Fier. Dy të rinj janë përplasur me njëri-tjetrin teksa lëviznin me...

Aksident rrugor: Mbeten të plagosur dy të rinj

0
Dy të rinj janë plagosur si pasojë e një aksidenti në Fier. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të diele, në vendin e quajtur...