Berisha thumbon keqaz Ramen per mungesën e takimit me minatorët

0
Ish- Kryeministri Berisha nuk ka nguruar të thumbojë Kryeministrin Edi Rama mbas videokonferencës me minatorët. Ja postimi plotë: Edvini vazhdon serine e takimeve “qejfi ma ka...

Spahiu: Pse nuk ia thotë Rama arsyet që ai e rrëzoi statusin e minatorëve

0
Pas videokonferencës së kryeministrit me minatorët, shpërthyen deklaratat ku ndër to ishte edhe e deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim,Përparim Spahiu. Ja deklarata e plotë: Dy...

Gropa në rrugë që rrezikon të marrë jetë, shteti dhe ministria bëjnë sehir

0
Autostrada Tiranë-Durrës është lënë në mëshirë të fatit. Prej disa muaj në media është shkruar për gropat e mëdha në rrugë, por asnjë masë...

Babai i braktis, nëna prej 6-vitesh në Koma, ndërsa daja i dy fëmijëve i...

0
Babai i braktis, nëna pëson aksident të rënde dhe prej 6 vitesh ndodhet në koma, ndërsa daja që ka marrë para për t’u kujdesur...

Të premten Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton masat e sigurisë për 11 protestuesit

0
Të premten Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg. Ata e...

Fiks Fare: Drogë, prostitucion dhe shthurrje vetëm metra nga zona më e populluar në...

0
Fiks fare tregoi sot sesi të ofrohet kokainë në lokalet e kryeqyetit. Vetëm pak metra nga zona më e populluar në Tiranë, në një...

Një xhiro me urban në “Vjenën e Lali Erit”

0
Të udhëtosh me autobusët urbanë në Tiranë për banorët e kryeqytetit është kthyer në një makth të vërtetë. Nuk është më një pamje e rrallë...

Patos: Eksploziv në makinën e një mësueseje, deri tani s`ka asnjë të dyshuar

0
Një shpërthim i fuqishëm me eksploziv është shënuar sot në Patos në orët e para të mëngjesit. Burimet bëjnë me dije se makinës së...

Kumari në Shqipëri, industria që qarkullon 120 milionë euro në vit

0
  Sipas autoritetit të mbikëqyrjes së lojërave të fatit aktualisht në Shqipëri ekzistojnë 20 kompani, të lojërave të fatit, që nga kazinotë, bastet sportive dhe...

Fatos Mani: Qeveria shqiptare nuk po konsultohet me ne, madje s`kemi asnjë përgjigje

0
Fatos Mani, këshilltari i Pal Lekajt, thotë se është keq që Shqipëria e ka harruar Kosovën për negociatat për tarifa të reja për Rrugën...