Pse vdiq Arian Pushi? Eksperti i shëndetit publik: Ndër të parët që nisi aplikimin...

Mjeku dhe eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, reagon pas vdekjes së mjekut Arian Pushi. Sipas tij, i ndjeri ishte ndër mjekët e parë që...
Flet mjeku infeksionit Pëllumb Pipero: Çerdhet nuk duhet të mbyllen

Mbyllja e kufijve për Shqipërinë, Pipero:Mund ta veme virusin nen kontroll per nje jave

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero tha për ‘Ilva Now’ se vdekja e kolegut të tyre ishte një lajm shokues për të gjithë dhe vërtetoi...

Lulzim Basha i tronditur nga humbja e jetes se doktor Arjan Pushi

Jam i tronditur nga lajmi për ndarjen nga jeta të prof. dr. Arjan Pushit, një misionari të bluzave të bardha që përmes përkushtimit dhe...

Beratsi u arrestua mbreme me 40 mije paund , ja cfare thote policia

Kontrolle të befasishme për kapjen e personave të shpallur në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri apo që tentojnë të trafikojnë lëndë...

Vargu: I kam shkruar Ramës, kujdes me Covid-in se t’i heq brekët e propagandës…

Mjeku Petrit Vargu në lidhje skype me Fax News, duke folur për situatën e koronavirusit në vend, ndërsa është kthyer pas në kohë ka...
Moti sot: Pritet që temperaturat të arrijnë në 26 gradë

Korriku hyn me të nxehtin afrikan, temperatura deri në 37° C

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka parashikuar se muaji korrik do të nisë me mot të kthjellët dhe nën ndikimin e masave ajrore të nxehta. Temperaturat në...
Policia e Spanjës shkatërron bandën shqiptare: Droga e kapur shkon në 800 kg

Operacioni anti-drogë Shqipëri-Itali, zbulohet “koka” e grupit kriminal nga Vlora

Detaje te reja jane mesuar nga operacioni antidroge Shqiperi-Itali. Burime per abcnews.al kane njoftuar se kreu i grupit kriminal eshte Robert Myftari, 47 vjec nga...

Viktima e parë e sezonit turistik në Vlorë

Shënohet viktima e parë e sezonit turistik në Vlorë. Policia raporton se rreth orës 09:40, në bregdetin e Plazhit të Ri, Vlorë, pranë...
Situata nga Covid: Shkon në 750 numri i të prekurve me koronavirus

69 raste të reja me Covid 19 dhe 3 viktima

3 pacientë kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në vendin tonë, mes tyre dhe një 44 vjeçare nga qyteti i Durrësit, ndërsa...
Reagon zyrtarisht policia pas ngjarjes në Lezhe ku mbetën të vdekur dy persona

E peson keq hajduti ne Gramsh , tenton te vjedhe nje cante por vihet...

Gramsh Tentoi t’i vidhte çantën një shtetaseje, nën kërcënimin e një mjeti të mprehtë, arrestohet në flagrancë nga Policia 56-vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krimit...