Një 18-vjeçare është hedhur nga kati i tretë i shkollës së mesme në Tiranë

0
Një 18-vjeçare është hedhur nga kati i tretë i shkollës së mesme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në Yrshek. Sipas policisë nxënësja M. B., 18...
Studentë nga Lezha nisen në këmbë drejt Tiranës

Studentë nga Lezha nisen në këmbë drejt Tiranës

0
Studentët vijojnë sot ditën e 10-të të protestës së tyre. Ndërkaq nga Lezha janë nisur drejt Tiranës në këmbë një grup të rinjsh. Studentët janë...

Ja pasuritë dhe llogaritë milionëshë të rektorëve të universiteteve

0
Protesta e studentëve është kryefjala e zhvillimeve në Shqipëri prej 10 ditësh. Studentët janë ngritur në protestë duke kërkuar plotësimin e tetë kushteve, të...

Njihuni me historinë e “studentit” protestues 74-vjec

0
Destan Dangëllia, 74-vjeç nga Devolli me gjasë është studenti më i vjetër që i është bashkuar protestës së studentëve prej 9-të ditësh në rrugët...

Përplasje mes policisë dhe protestuesve ka ndodhur edhe në Shkodër

0
Në fund të protestës në ditën e katërt të qytetareve në Shkodër ka patur një debat të fortë mes policisë dhe deputetit të PD...

Filluan përplasjet e para ndërmjet studentêve dhe policisë

0
Studentët po protestojnë para Kryeminstrisë dhe nuk pranojnë të negociojnë me kryeministrin Rama.  Ndërsa ata vijojnë protestën e tyre në ditën e 9-të, mbrëmjen...

Ministrisë së Jashtme i del tym i zi

0
Një shtëllungë tymi është parë të dilte nga dritarja e një prej zyrave të godinës së Ministrisë së Jashtme mesditën e sotme. Megjithatë vetë zyra...

Protesta detyron Ramën ty futet nga dera e pasme e Parlamentit

0
Qindra studentë të universiteteve publike në Tiranë kanë zhvendosur sot protestën në ditën e 10-të të saj, para Parlamentit, ndërsa deputetët sot do të...
Në Korçë protestës i janë bashkuar edhe tre shkolla të mesme

Në Korçë protestës i janë bashkuar edhe tre shkolla të mesme

0
Ka nisur në 8:30, protesta e studentëve të Universitetit “Fan Noli’ në Korçë. Protestës i janë bashkuar edhe tre shkolla të mesme. Gjimanistët kanë bojkotuar...
Pedagogu: Universitetet janë shndërruar në "çerdhe" korrupsioni

Pedagogu: Universitetet janë shndërruar në “çerdhe” korrupsioni

0
Protesta e studentëve ka bërë që të rikthehet vëmendja edhe tek një prej problemeve kryesore sot në arsimin e lartë siç është korrupsioni. Profesori Ilia...