LAJM I FUNDIT/ Takimi i Metës “kokë më kokë” me Bashën në presidencë, zbardhet...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim në Presidencë kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi ‘kokë më kokë’ ka zgjatur...

Kryebashkiaku i Durrësit largohet nga posti, në krye vjen e besuara e Vangjush Dakos

Zhyljen Varfaj është larguar përkohësisht nga posti që mbante prej më shumë se tre muajsh, si kryetar i bashkisë në qytetin e Durrësit. Burimet...
Rudina Hajdari luan "dopioshanc": Tani bëhet me shoqërinë civile

Rudina Hajdari jep dorëheqjen si kryetare e Komisionit të Integrimit

Rudina Hajdari ka dhënë dorëheqjen si kryetare e komisionit të integrimit, ndërsa ka propozuar në vend të saj Halit Valteri. Mësohet se kryetarja...
Shiste siguracione makinash fallco: Arrestohet 21-vjeçari

Skandali/ Arrestohet efektivi i policisë, vidhte armë në zyrën e dëshmive

Një zyrtar i policisë së Kosovës është arrestuar pasi është kapur duke vjedhur sende të sekuestruara nga policia. Policia e Kosovës ka bërë të ditur...
Belgjikë: Arrestohet autori i vrasjes së shtetasit shqiptar

Dy gra te vrara ne nje jave, reagon Forumi i Gruas: Te rrezikuara grate...

Dy gra të vrara në Shqipëri brenda një jave nga bashkëshortët e tyre. Shifrat janë të frikshme , pasi bashkëshortët vrasës nuk mendojnë aspak...
Ja lista e plotë e akuzave të Ramës ndaj mediave

Raporti i KLSH/ Qeveria, 223.8 milionë euro vjedhje e abuzime në vitin 2019

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka përfunduar raportin e kontrolleve për vitin 2019. Në raport bëhet publike edhe shifra e abuzimeve me paratë publike gjatë...

Nëna e Cristiano Ronaldos pëson goditje në tru, shtrohet urgjent në spital

Nëna e Cristiano Ronaldos mëngjesin e sotëm ka pësuar një goditje në tru dhe është dërguar me urgjencë për në spital. Nëna e katër fëmijëve,...
Furtunë masive në burgun e Fushë-Krujës

Detaja nga vdekja e te burgosurit qe u vetevra ne burgun e Peqinit: Familja...

Fatmir Veliaj, 40-vjeç vrau veten ditën e djeshme në burgun e Peqinit, pasi pretendonte se po vuante dënimin për një krim të cilin nuk...

Berisha : I lumtur, se Koreja e Veriut dhe Shqipëria janë pa Gjykatë Kushtetuese

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar një deklaratë të kryeministrit Edi Rama gjatë Kongresit të PS, momentin kur Rama foli me të madhe për "boshin...

Ne Elbasan ka parkim vetem per te “fortet”: Bashkia kopjuese e Lali Erit

Para pak vitesh në Elbasan nuk kishe asnjë problem për të parkuar makinën, por sot është totalisht kaos.Më sa duket, në këtë qytet ka...