15 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019

Minatorët sërish në protestë para kryeministrisë dhe nuk do largohen pa u miratuar statusi

Për protestën e sotme, paralajmërimi i minatorëve është i qartë: nuk do të largohen nga kryeministria pa siguruar miratimin e statusit te tyre. Ata shprehen...

Aksidenti fatal në itali: Humb jetën 23- vjeçarja shqiptare

Një 23-vjeçare me origjinë shqiptare ka humbur jetën në një aksident fatal të ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martë qytezën...

Vrasja e 20- vjeçares në Itali, flet bashkëshorti i saj italian

U rrah barbarisht dhe më pas u hodh nga një makinë në ecje në rrugët e Torinos. Anxhela Meçani, vajza 20-vjeçare me origjinë nga Shqipëria...

Banorët bllokojnë rrugën duke protestuar ndaj kompanisë që po ndërton HEC-in

Dhjetëra banorë të Dragobisë në Tropojë janë organizuar mëngjesin e sotëm në një tubim dhe kanë bllokuar rrugën nacionale Bajram Curri-Tropojë. Siç shihet edhe...

“Nuk kam vrarë prindërit, por dy hije që u ngjanin mamit e babait”- kështu...

Vrasësi i prindërve, Qemal Sela do të shtrohet në psikiatri, pasi në deklaratën para togave të zeza ai u shpreh se: “Nuk kam vrarë...

Kur lufta për bukên e gojës të merr jetën

Kur lufta për të siguruar gojën e bukës të merr jetën. Ngjarja e djeshme ka nxjerr në pah shume problematika të sigurisë rrugore. Shitësit...

Vazhdojnë seritë e “Nikolla’s Gate”, ja si shprehet ministrja për testin e dalë para...

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka reaguar ndaj denoncimit të bërë nga Partia Demokratike nëpërmjet zyrtarit të saj Luçiano Boçi se teza e provimit...

Prrenjas: 44- vjeçari gjendet i varur në banesës

I ka dhënë fund jetës në mënyrë tragjike një 44-vjeçar nga fshati Farret Stravaj i Përrenjasit, duke u vetëvarë me litar në banesë. Kanë qenë...

Viktima 19- vjeçare e kishte denoncuar disa herë në polici autorin

Vrasja e 19 vjeçares, Xhuljeta Çuni ndodhi pas disa denoncimeve që viktima kishte bërë në polici. Mësohet se vajza ishte ankuar katër herë në...

“Krim për pasion”, përkufizimi ngjarjes sotme në Don Bosko

Të tjera detaje janë mësuar nga rrëfimi i dëshmitarëve për ngjarjen tronditëse sot në Don Bosko ku një 31 vjeçar nga Kukësi vrau 19...
- Advertisement -