A priten arrestime të tjera sot pas protestes?

0
Pas komunikimit të djeshëm se sot do të zhvillohet protestë në disa pika kyçe të vendit. Mbremjen e djeshme ka ardhur menjëherë reagimi i...

Punetoret e ARMOS protestojne per mospagimin e tyre

0
Punëtorët e ARMOs sot janë ngritur në protestë. Ata sot janë përplasur fizikisht dhe kanë kërkuar të shpërthejnë hyrjen e Uzinës në kërkim të...

Nga cfare ka frike Rama qe e ka vendosur Tiranen nen shtet rrethim

0
Tirana sot eshte blinduar nga forca te shumta policore. Sidomos dy rruget pergjate Lanes. Forca te shumta policore ndodhen aty. Por nga cfare ka...

Sepse ligji eshte i forte per te varferit jo per oligarket, ne Laç policia...

0
https://www.youtube.com/watch?v=liEeClJg0z4&feature=player_embedded Dhunohet një grua në Kishën e Shna Ndout në Laç. Pashke Gjoka 58 vjeçe me banim në afërsi të Kishës së Shna Ndout në...

U qellua nga policia italine, shqiptari 42 vjeç ka nderruar jetë në spital

0
Një 42-vjeçar shqiptar, me inicialet T.J, i cili mbeti i plagosur pasi u qëllua nga Policia Italiane, ka ndërruar sot jetë në spitalin e...

Artistet i bashkohen protestes per lirimin e te arrestuarve

0
Që në orët e para të ditës së hënë, protestuesit e mbledhur para Drejtorisë së Policisë së Tiranës u tubuan për të vazhduar protestën...

Flake dhe shperthime te fuqishme ne Siri Kodra

0
Një zjarr i madh ka përfshirë magazinat në zonën e Siri Kodrës në Tiranë. Flakët janë të përmasave të mëdha dhe shtëllungat e tymit që...

Vetvendosja del ne mbrojte te prostestes dhe kryqezon Ramen

0
Zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka quajtur terror qeveritar atë që ka ndodhur mbrëmjes e së dielës, kur policia shqiptare ka arrestuar në...

Çfare interesash ka Nikolin Jaka qe del kundër protestës ne kukës?

0
Ditën e sotme kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka doli në një konferencë për mediat, ku ka hedhur akuza të forta ndaj protestuesve...

Malësorët nuk janë vandalë zoti Kryeministër!

0
Nënkryetari i LSI-së Luan Rama përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me cilësimin e protestuesve...