Berisha: Databaza e kompanisë dhe sistemi TIMS në duart e banditëve

0
Në faqen e tij të ‘Facebook,  ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar  një denoncim të fortë, ku implikohet ish-ministri Saimir Tahiri. Berisha thekson se databaza...

“Dosja Habilajve”, në seancën e parë kērkohet gjykim i shkurtuar

0
Në Katania është zhvilluar seanca e parë gjyqësore në ngarkim të bandës së Habilajve, të akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, pas zhvillimit...

Itali: Shkatërrohet rrjeti trafikues që importoi 5 tonë drogë nga Shqipëria

0
Autoritetet italiane janë pranë mbylljes së hetimeve për 17 nga 46 të hetuarit në kuadrin e operacionit “Stammer 2” që solli arrestimin e 25...

KLSH zbulon raste abuzimi tek hipotekat në Elbasan

0
Ndryshimi i zërit kadastral nga liqen dhe kullotë në troje, i ka kushtuar shtrenjtë disa punonjësve të hipotekës në Elbasan te cilët janë kallëzuar...

Vazhdon që ndikimi Sorosit të bëjë “çorap” drejtësinë

0
Zbatimi i ligjit të Vetingut ka prodhuar nervozizëm në radhët e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Gjyqtari i Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Vlorë, Ken...

Lali (Leku) Eri, po pasuron kompani private në dëm të taksapaguesve

0
Sheshi “Skëndërbej” u përurua një vit më parë, ndërsa u cilësua nga kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj si vepra më e madhe...

Leli që krahason Vlorën me Vjenën po shkatëron plazhin me betonizime

0
Në pyllin e Sodës në Vlorë po bëhen ndërtime, po prishen pisha dhe lejen për këtë e ka dhënë Bashkia. Se kryetari i nderuar...

Kryebashkiaku i Belshit shkon në prokurori, ka shkaktuar 800 milion lekë dëm

0
Kryetari i bashkisë Belsh, Arif Tafani është kallëzuar në prokurori nga KLSH, me akuzën një dëmi ekonomik që kap vlerën e 800 milionëve lekë...

Kur të zgjedhurit tanë kanë hallin e mbrojtjes së milionave të tyre

0
Emisioni investigativ “Exsclusive” tregoi  se sa të pasur janë ata që përfaqësojnë popullin në Parlament. Në fushata elektorale ata u premtojnë zgjedhësve se do t’i...

Leonard Olli fakton abuzimet me tendera të “Lali Lekut”

0
Ish-kryetari i Këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli, ka vijuar sulmet ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Me anë të një postimi në rrjetet sociale,...