Në Durrës era e keqe dhe ujërat e zeza janë kthyer në "normalitet"

Në Durrës era e keqe dhe ujërat e zeza janë kthyer në “normalitet”

0
Ujësjellësi i Durrësit ka pranuar që në vitin 2015 se ujërat e zeza që përshkojnë Shkozetin dhe ish-Kënetën, jo vetëm që janë shqetësuese për...

Ndotet liqeni i Belshit, bashkia dhe Inspektoriati Shteteror i Mjedisit ‘flene gjume”

0
Rezervat natyrore e kanë shndërruar Belshin në një nga destinacionet me të preferuar për fundjavat. Përtej pritshmërisë që kanë turistët, sapo paraqiten në...
Krimi horror në Mallakastër: Familjarët kërkojnë pushkatimin e autorëve

Krimi horror në Mallakastër: Familjarët kërkojnë pushkatimin e autorëve

0
Dallëndyshe Kajo, motra e Drita Saliajt e cila u grabit, u mbyt dhe u hodh në rezervuar nga tre të rinj, është shprehur se...

SKANDAL: Jepet leja e kompanisë në Metalurgjik me dëgjësë false

0
Skandal me uzinën e përpunimit të baterive të plumbit në zonën e ish-metalurgjikut në Elbasan, ku kompania private CC Alb ka arritur të përfitojë...
Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

0
Një skandal i madh bankar, i cili ka të bëjë me shitjen e Veneto Bankë duket se po hetohet nga organet e drejtësisë shqiptare. Ajo...
Doktoraturat e mjekësisë firmosen te Restorant “Viktoria”

Doktoraturat e mjekësisë firmosen te Restorant “Viktoria”

0
Ish-rektori i Universitetit të Mjekësisë, Ali Refatllari, denoncon “pazarin” e doktoraturave duke vënë në pikëpyetje ligjshmërinë e 320 gradave shkencore në shëndetësi. Fabrikat e...

Ja si gllabërohet toka dhe shkulen ullinjtë në Belsh, nga i forti zonës

0
Kur ''heroizmat donkishotianë" të dorëheqjes së një mandati të një deputeti mbushin lajme e portale me shkrime pafund, kurse për njerëzit e thjeshtë ku...
Boçi: Qarkorja e ministres së arsimit është një turp dhe skandal i paparë e i padëgjuar.

Boçi: Qarkorja e ministres së arsimit është një turp dhe skandal i paparë e...

0
Ish-deputeti demokrat, Luciano Boçi ka denoncuar, një qarkore të Ministrisë së Arsimit e cila në shkelje të hapur më Kodin Zgjedhor dhe Ligjin për...

FAKTE: Zbulohet burimi i ndotjes së lumit Erzen dhe efektet në gjallesat e tyre

0
Jo më larg se para 1 jave banorët e zonës Pezë-Helmes kanë denoncuar faktin se uji i lumit Erzen ishte aq i ndotur sa...

E TMERRSHME: Rilindja planifikon HEC tjetër nē Gramsh

0
Një tjetër HEC pritet të ndërtohet në Gramsh. Denoncimi vjen nga kreu i Partisë Demokratike në Gramsh, Kodhel Çala, i cili deklaroi në një...