Zbulohen detaje tronditëse të ngjarjes makabre në Mallakastër

0
Detaje tronditëse kanë dalë në dritë nga vrasja makabër në Mallakastër, ku Drita Saliaj, 52-vjeç, u mbyt në rezervuar nga nipi i burrit të...

E TMERRSHME: Rilindja planifikon HEC tjetër nē Gramsh

0
Një tjetër HEC pritet të ndërtohet në Gramsh. Denoncimi vjen nga kreu i Partisë Demokratike në Gramsh, Kodhel Çala, i cili deklaroi në një...
Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon "Kutinë e zezë" të avionit rrëzuar

Deklarata e Shefit të NATO-s: Besojmë se avioni u godit nga raketa iraniane

0
Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se ai nuk kishte arsye të dyshonte në lajmet nga kryeqytetet perëndimore se një raketë iraniane goditi aeroplanin...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Hetimet pas tërmetit: Gati 200 dosje të reja dhe arrestime

0
bi 200 dosje të objekteve të shpallura të pabanueshme në Durrës vazhdojnë t'i nënshtrohen hetimit të Prokurorisë dhe Task Forcës ngritur për përgjegjësitë njerëzore...
Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon "Kutinë e zezë" të avionit rrëzuar

Lajmi bombë: Avioni u qëllua me raketë nga Irani

0
Avioni ukrainas, i rrëzuar të mërkurën pranë Teheranit, është qëlluar nga një raketë. Kështu besojnë burimet e inteligjencës amerikane. Sipas BBC, amerikanët besojnë se Irani...
Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon "Kutinë e zezë" të avionit rrëzuar

Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon “Kutinë e zezë” të avionit rrëzuar

0
Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk do të dorëzojë regjistruesit e fluturimeve nga avioni i Aeroportit Ndërkombëtar të Boeing 737-800 të Ukrainës që u rrëzua...

Fluturime nuk bën por Fly Ernest i ka rezervimet e hapura

0
Prej disa ditësh pasagjerët e kompanisë Fly Ernest po qëndrojnë nëpër aeroporte pasi kompania ka mbyllur zyrat dhe anulon fluturimet. Prej disa ditësh në media...

Bashkia Kurbin nuk “ngopet”: Tender milionash më 31 dhjetor

0
Ndërtimi i rrjetit të brendshëm të ujësjellësit është shumë i nevojshëm, por sërish situata alarmante nuk të lejon që të shpenzosh miliona lekë, kur...

Vdekja e Rexhina Debrovës/ Ngjarja merr tjeter drejtim

0
Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës veprimet e mjekëve të Elbasanit, gabimi i të cilëve shkaktoi vdekjen e 25-vjeçares shtatzënë Rexhina Debrova. Për herë...
Hetimet e Prokurorisë pas tërmetit: Si po ia mbathin personat e shpallur në kërkim

Hetimet e Prokurorisë pas tërmetit: Si po ia mbathin personat e shpallur në kërkim

0
Detaje të reja kanë dalë nga hetimet e Prokurorisë për banesat e shembura pas tërmetit të 26 nëntorit në Durrës, i cili shkaktoi 51...