medialine,al

Skandal dhe abuzim milionash me pedonalen e ndërtuar në Belsh

0
Projektet e “Rilindjes Urbane” kanë nisur të shfryhen! Pas pompozitetit të krijuar nga qeveria, tashmë këtyre fasadave ka filluar t’ju bjerë suvaja. Dhe, një...
Si u fsheh korrupsioni me veprën tek Pazari i Ri i Lali Erit

Si u fsheh korrupsioni me veprën tek Pazari i Ri i Lali Erit

0
Projekti i Pazarit të Ri merret si shembull suksesi nga Veliaj, sa herë që ka kundërshti për projektet korruptive që ai po i imponon...
Akoma më keq se Elbasani ndotja e ajrit në Sukth të Ri të Durrësit

Akoma më keq se Elbasani ndotja e ajrit në Sukth të Ri të Durrësit

0
Akoma më keq se Elbasani ndotja e ajrit në Sukth të Ri të Durrësit. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari ku përmes...

Ja evazioni fiskal o i nderuar zoti Kryeministër, call center-at e bursave

0
Një investigim i Qendrës për Gazetari Cilësore identifikon të paktën 80 shoqëri të palicencuara brokerimi që drejtojnë operacionet nga Shqipëria, të cilat zhvatin qytetarë...
Megaskandali: Ja si po e shet pronën publike kryetari i bashkisë Belsh

Megaskandali: Ja si po e shet pronën publike kryetari i bashkisë Belsh

0
Zona e Belshit është një nga zonat më të bukura e cila ka një potencial të madh bujqësor dhe turistik. Por, siç ndodh rëndomtë...
medialine.al

Mashtrimet me bileta: Nën hetim 3 agjenci për mashtrime me biletat

0
Disa qytetarë kanë denoncuar muajt e fundit në Policinë e Tiranës mashtrimin që u ka ndodhur me disa agjenci udhëtimesh ku janë drejtuar për...

Fabrika në Kamëz që po i merr jetën banorëve nga ndotja e lartë

0
Banorët e Kamzës kanë protestuar disa herë për ndotjen e lartë që shkakton fabrika pranë shtëpive të tyre “Jemi për çdo natë në rrugë, duke...

Detaje te reja nga aksidenti ne Vidhas/ Deshmitaret thone se ambulanca u vonua

0
Nje aksident me pasoje plagosjen e nje vajze te re e identifikuar si Alba Kume 22 vjece ka ndodhur diten e sotme ne...

Ndotet liqeni i Belshit, bashkia dhe Inspektoriati Shteteror i Mjedisit ‘flene gjume”

0
Rezervat natyrore e kanë shndërruar Belshin në një nga destinacionet me të preferuar për fundjavat. Përtej pritshmërisë që kanë turistët, sapo paraqiten në...

Shkatërimi dhe betonizimi i Tiranës tanimë “powered by Lali Eri”

0
  Në fund të mandatit të tij 4-vjeçar, padyshim që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj do të mbahet mend për shkatërrimin, betonizimin dhe zhdukjen e...