Vrasja e Hekuran Billes: Apeli lë në burg Adiola Lakrën

Vrasja e Hekuran Billes: Apeli lë në burg Adiola Lakrën

Apeli i Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest me burg” për Adiola Lakrën. Kjo e fundit dyshohet se nxori në pritë Hekuran...
Reagim i fortë i PD-së: Projekti Milot- Fier është "projekt fantazëm"

Reagim i fortë i PD-së: Projekti Milot- Fier është “projekt fantazëm”

PD ka reaguar sot përmes ish deputetit Enkelejd Alibeaj lidhur me projektin e rrugës Milot – Fier, të prezantuar javën e kaluar nga qeveria. Ndërsa...
Vrasja e Hekuran Billes: Apeli lë në burg Adiola Lakrën

Vrasja e Hekuran Billes: Policia shpall në kërkim bashkëpunëtorin e fundit

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim personin e fundit, të dyshuar si bashkëpunëtor në ekzekutimin e Hekuran Billës, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e...
Vrasja e Hekuran Billes: Apeli lë në burg Adiola Lakrën

Flet Adjola Lakra: Isha në lidhje me të dy, viktimën dhe vrasësin

Adjola Lakra, e dashura e Hekuran Billlës, e cila e dyshohet se nxorri në pritën e hasmit këtë të fundit ka dalë para gjykatës. E...
Policia zbulon detaje nga ngjarja në Vlorë ku humbi jetën 25-vjeçari

Policia zbulon detaje nga ngjarja në Vlorë ku humbi jetën 25-vjeçari

Një 25-vjeçar humbi jetën në qytetin e Vlorës si pasojë e një goditje me thikë. Ngjarja ndodhi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme...
rejtoresha e Open Data: ‘Rozafa’ mori 91 mijë e 761 metra katrorë asete shtetërore për tre euro

rejtoresha e Open Data: ‘Rozafa’ mori 91 mijë e 761 metra katrorë asete shtetërore...

Drejtoresha e Open Data, Aranita Brahaj ka publikuar një listë me bizneset që kanë përfituar nga programi “Albania 1 euro”. Në një status në...
Skandali me Albpetrol/ Vjedhje pafund dhe pushim në masë të punonjësve

Skandali me Albpetrol/ Vjedhje pafund dhe pushim në masë të punonjësve

Kryetari i PD Fier dhe ish-deputeti i këtij qarku, Luan Baçi, i rikthehet edhe një herë çështjes së Albpetrol. Përmes një denoncimi në Facebook, Baçi...
Pa kaluar një javë nga inagurim, Parku Rinia kthehet më keq seç ishte

Pa kaluar një javë nga inagurim, Parku Rinia kthehet më keq seç ishte

Pa u bërë ende 1 javë nga hapja e parkut "Rinia" janë shfaqur problemet e para. Bari ka filluar të thahet, ndërsa balta është...
Publikohet skema/ Ja si Eron Veliaj pastron paratë e grupit mafioz “Ndragheta”

Publikohet skema/ Ja si Eron Veliaj pastron paratë e grupit mafioz “Ndragheta”

Erion Veliaj, ka kthyer Tiranën në lavatriçe të pastrimit të parave të pista përmes ndërtimit të kullave dhe plehrave. Nga hetimet e prokurorisë italiane,...
BOOM denoncon produktet e skaduara që tregtohen nga rrjeti i supermarketeve

BOOM denoncon produktet e skaduara që tregtohen nga rrjeti i supermarketeve

Ushqimet që tregtohen pas afatit të përdorimit etiketat të cilat nuk plotësojnë standardet e kërkuara prej kohësh kanë qenë në fokusin kryesor.Qytetarët shprehen se...