Bashkia Tiranë "mbytet" nga interesat e borxheve

Bashkia Tiranë “mbytet” nga interesat e borxheve

Borxhi prej 2.8 miliardë lekësh që Veliaj do të marrë për ndërtimin e teatrit kombëtar sjell një rëndesë të madhe për familjet në kryeqytet...
Katandiset keq pas vetem 6 muajsh rruga e Lali Eri që kushtoi 1 milionë euro

Katandiset keq pas vetem 6 muajsh rruga e Lali Eri që kushtoi 1 milionë...

Përtej propagandës Lali Eri i ka lënë rrugët "rrugëve". Denoncimi i rradhës vjen nga Njësia Administrative Zall-Bastar. 2 kilometra asfaltim i kanë kushtuar 1 milionë...
Gazetari Artan Hoxha zbuloi detaje rreth vrasjes së vëllezërve në Durrës

Gazetari Artan Hoxha zbuloi detaje rreth vrasjes së vëllezërve në Durrës

Gazetari Artan Hoxha zbuloi për ABC News rolin e Klevis Allës në vrasjen e ndodhur mbrëmjen e 27 prillit në Durrës ku mbetën të...
Si na gënjeu Rama: Kompania publike Alpbetrol shkurton pagat e punonjësve

Si na gënjeu Rama: Kompania publike Alpbetrol shkurton pagat e punonjësve

Kreu i PD në Fier, Luan Baçi shkruan sot në një postim në rrjetet sociale se, Albpetrol, kompania me e madhe publike e naftës,...
Arrestohet 33- vjeçari në Elbasan pasi goditi infermierin e spitalit

Vjedhje hapur e qëndrës spitalore në Elbasan

  Sipas një tenderi me numër reference REF-56894-04-27-2020 del se Qendra Spitalore "XHAFERR KONGOLI" Elbasan ka nevojë për t'u ruajtur me roje. Deri këtu çdo...

RTSH bën tender 42 milionë për uebsajt, por kanë kaluar muaj dhe uebi mbetet...

Më herët ne kemi  postuar një shkrim për tenderin që RTSH kishte bërë me qëllim ndërtimin e një faqe uebi të re. Ajo çfarë...
Kasaphanë në pyjet e Librazhdit: Policia frikësohet para urdhërave të Ballës

Kasaphanë në pyjet e Librazhdit: Policia frikësohet para urdhërave të Ballës

Prerje masive e pyjeve me Stravaj, Librazhd nga firma te lidhura me Taulant Bego Yaris. Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Sali Berisha në profilin...

Denoncimi i “BOOM”| Drejtori i shkollës fallsifikon notat e nxënësve të përjashtuar

Emisioni investigativ "BOOM" ka sjelle fakte dhe dëshmi se si ish-drejtori i shkollës së mesme pyjore në Shkoder, Agron Ceka ka falsifikuar notat e...
Reagon zyrtarisht policia pas ngjarjes në Lezhe ku mbetën të vdekur dy persona

Vrasja në Lezhë: Policia ka shoqëruar disa persona

Disa persona të shoqëruar për ngjarjen e rëndë të ndodhur në fshatin Lalm i Vjetër, ku Kol Murrani, rapsod i njohur në zonën e...
Ekzekutimi i vëllezërve në Durrës: Kishte kohë pa u organizuar një ekzekutim i tillë

Ekzekutimi i vëllezërve në Durrës: Kishte kohë pa u organizuar një ekzekutim i tillë

Detaje të reja zbulohen për vrasjen e dy vëllezërve Haxhia ditën e djeshme që tronditi jo vetëm Durrësin. “News 24” raporton se nga këqyrja e...