Farsa e 30 qershorit: Policia shpërndan fletëpalosje për ti ftuar të votojnë PS-në

Farsa e 30 qershorit: Policia shpërndan fletëpalosje për ti ftuar të votojnë PS-në

0
Ish-kryeministri Sali Berisha, në postimin e tij të radhës, ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili tregon se si policia shqiptare në dogana...
Arrestohet në Kosovë Albert Veliu i njohur si "Babalja"

Ja si po mashtrohet opinioni për çeshtjen e “Babales”

0
Një ditë më parë, prokuroria e drejtuar nga Arta Marku, një ushtare e bindur e Edi Ramës ka mbyllur çështjen e denoncimit të vëllait...

Skandali me abonetë, qytetarëve u vidhen të dhënat personale

0
Paisja me abonenë mujore për qarkullimin brenda qytetit të Tiranës është kthyer në një makth të vërtetë për qytetarët, të cilët duhet të qëndrojnë...

Ja si po betonohet plazhi me leje të të madhit Vangjush Betoni

0
Vijojnë denoncimet nga qytetarë të ndryshëm në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar mesazhin e një...

Skandal: Drejtori hipotekës presion punonjësve për tu antarësuar në PS

0
Deputeti i PD, që përfaron Qarkun e Fierit, Myslim Murrizi, ka denoncuar me emra që ai e quan një skandal në Administratën Shtetërore. Murrizi...
MEGA-ABUZIM: Albcontrol jep tender me shifër stratosferike vetëm për trajnim

MEGA-ABUZIM: Albcontrol jep tender me shifër stratosferike vetëm për trajnim

0
Shumë institucione shtetërore tentojnë të bëjnë “kosh” me tenderat që japin për shërbimet apo punimet që ata do të kryejnë. Rasti më i fundit...

Air Albania lë nam me budalliqet e shkruara në faqen zyrtare të saj

0
Projekti i karshillëkut të Ramës me Air Albania po vazhdon edhe kësaj dite vetëm për inerci dhe kapriço. Majfton të futesh në faqen zyrtare...
SKANDAL me librat falas, mësuesit bëjnë presion prindërve për ti blerë me para

Vijon skandali me mashtrimin për tekstet shkollore falas

0
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij nga persona të ndryshëm. Me anë të një postimi në...

Ja kush është gazetari që intervistoi Albert Veliun

0
Partia Demokratike nuk e bëri të ditur emrin e gazetarit që ka bërë përgjimin, por ai që intervistoi Albert Veliun dhe intervista e publikua...

Ndodh edhe kështu: Në Gramsh drekat mortore bëhen në ambientet e shkollës

0
Në Shkollën e Mesme të Bashkuar, në Gjergjovinë të Gramshit, shkurtohen orët e mësimit sa herë ka ceremoni mortore ose dasma në fshat. Drekat...