Kryeministri Edi Rama: Nga mesdita nuk ka transport urban në Tiranë dhe Durrës

Buxheti ka para por Rama ia shpërndan oligarkëve dhe jo qytetarëve

0
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi iu përgjigj një deklarate të kreut të qeverisë, Edi Rama, se nuk ka lekë për të...
Ndotja e Vjosës ka një ndikim jashtëzakonisht negativ në faunën e këtij lumi

Ndotja e Vjosës ka një ndikim jashtëzakonisht negativ në faunën e këtij lumi

0
Për 270 kilometra nga mali në det, Vjosa rrjedh e lirë dhe e pandikuar në shtratin e saj, i cili gjarpëron nga kanioni duke...
Vjedhja e arjendarisë në Elbasan: Policia identifikon autorin e parë

Vjedhja e argjendarisë në Elbasan: Policia identifikon autorin e parë

0
Një ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qendëe të Elbasanit, ku një argjendari ka rënë pre e një grabitje. Argjendaria ndodhet vetëm...

Zbulohen detaje tronditëse të ngjarjes makabre në Mallakastër

0
Detaje tronditëse kanë dalë në dritë nga vrasja makabër në Mallakastër, ku Drita Saliaj, 52-vjeç, u mbyt në rezervuar nga nipi i burrit të...

Bashkia Kurbin nuk “ngopet”: Tender milionash më 31 dhjetor

0
Ndërtimi i rrjetit të brendshëm të ujësjellësit është shumë i nevojshëm, por sërish situata alarmante nuk të lejon që të shpenzosh miliona lekë, kur...
Shifrat se si Shqipëria po zbrazet përditë prej emigracionit masiv

Shifrat se si Shqipëria po zbrazet përditë prej emigracionit masiv

0
Nga janari në nëntor të vitit 2018, diferenca ndërmjet shqiptareve që kanë udhëtuar jashtë vendit ka qenëshumë e lartë në raport me kthimet, duke sinjalizuar se Shqipëria po zbrazet përditë prej emigracionit masiv, teksa shumë që ikin nuk kthehen më. Sipas të dhënave të INSTAT gjatë 11 mujorit 2018 kanëudhëtuar...
medialine,al

Skandal dhe abuzim milionash me pedonalen e ndërtuar në Belsh

0
Projektet e “Rilindjes Urbane” kanë nisur të shfryhen! Pas pompozitetit të krijuar nga qeveria, tashmë këtyre fasadave ka filluar t’ju bjerë suvaja. Dhe, një...
Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

0
Një skandal i madh bankar, i cili ka të bëjë me shitjen e Veneto Bankë duket se po hetohet nga organet e drejtësisë shqiptare. Ajo...
Doktoraturat e mjekësisë firmosen te Restorant “Viktoria”

Doktoraturat e mjekësisë firmosen te Restorant “Viktoria”

0
Ish-rektori i Universitetit të Mjekësisë, Ali Refatllari, denoncon “pazarin” e doktoraturave duke vënë në pikëpyetje ligjshmërinë e 320 gradave shkencore në shëndetësi. Fabrikat e...

ÇUDIA SHQIPTARE: Milionat që bëhen me “biznesin e vdekjes”

0
Top Story u ndal tek pjesa sesa kushton biznesi i vdekjes në Shqipëri. Sipas Bashkisë së Tiranës vetëm në Kryeqytet, vdesin çdo vit, mesatarisht...