lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Zbulohen shkaqet e vrasjes së bashkëshortes 33-vjeçare

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak pas mesnatës së 1 shkurtit në fshatin, Xhafzotaj të Durrësit. Lulëzim Cuku ka vrarë me thikë për motive...
Deklarata e Boçit: Rama – Veliaj po grabisin tokën publike te Kopshti Botanik

Denoncimi i Luciano Boçit: Ja si po spastrohen punonjêsit nëpër bashki

0
Ish-deputeti i PD-së Luçjano Boçi  ka denoncuar së fundmi se kryetari i Bashkisë Andis Salla së Cërrikut me urdhër nga lart po spastron administratën...
Vjedhja e arjendarisë në Elbasan: Policia identifikon autorin e parë

Vjedhja e argjendarisë në Elbasan: Policia identifikon autorin e parë

0
Një ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qendëe të Elbasanit, ku një argjendari ka rënë pre e një grabitje. Argjendaria ndodhet vetëm...

Skandal: Godina e Kavaleshencës duhet të ishte mbyllyr që në tërmetin e shtatorit

0
Shtëpia e Pushimit në Durrës, ku humbi jetën kryekomisar Bajram Hajdarmataj më 26 nëntor, ka qenë e dëmtuar rëndë nga tërmeti i datës 21...
Ndotja e Vjosës ka një ndikim jashtëzakonisht negativ në faunën e këtij lumi

Ndotja e Vjosës ka një ndikim jashtëzakonisht negativ në faunën e këtij lumi

0
Për 270 kilometra nga mali në det, Vjosa rrjedh e lirë dhe e pandikuar në shtratin e saj, i cili gjarpëron nga kanioni duke...

Pse nuk dalin sot që të kërkojnë ndjesë ata që para 14 muajsh krekoseshin...

0
  Rreth 14 muaj ka kaluar nga inagurimi që iu bë pistës së biçikletave nga  ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi. Po...

Zbulohen detaje tronditëse të ngjarjes makabre në Mallakastër

0
Detaje tronditëse kanë dalë në dritë nga vrasja makabër në Mallakastër, ku Drita Saliaj, 52-vjeç, u mbyt në rezervuar nga nipi i burrit të...

Air Albania lë nam me budalliqet e shkruara në faqen zyrtare të saj

0
Projekti i karshillëkut të Ramës me Air Albania po vazhdon edhe kësaj dite vetëm për inerci dhe kapriço. Majfton të futesh në faqen zyrtare...
Ku shkuan 2 milionë euro buxhet që ishte planifikuar për konviktet

Ku shkuan 2 milionë euro buxhet që ishte planifikuar për konviktet

0
Ministria e Financave kishte planifikuar të investonte rreth 2 milionë euro për përmirësimin e konvikteve në godinat e Qytetit Studenti në buxhetin e vitit...

Menaxheri italian mashtron giashte kompani në Shqipëri

0
Menaxher italian mashtron giashte kompani në Shqipëri. Nëse në shumicën e rasteve mediat lokale përmendin krimet e kryera nga shqiptarët ndaj italianëve, këtë herë ndodh...