Deklarata e PD-së drejtuar Ramës: Fillo bëj punën për të cilën paguhesh!

PD sjell fakte: Ja si përfitohen 52 milionë euro tendera në javën e ferrit

0
Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme vijimin e dhënies së tenderave që sipas saj kryeministri Edi Rama ua jep miqve të tij, ndërkohë...
Mbani higjenën pastër na thotë Lali Eri, por Tirana "qelbet" nga mbeturinat

Mbani higjenën pastër na thotë Lali Eri, por Tirana “qelbet” nga mbeturinat

0
Paradoksale, nga njëra anë publikohen video se si Tirana po dezinfektohet dhe nga ana tjetër realiteti është krejt ndryshe. Shikoni se çfarë po ndodh në...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Detaje të reja: Bashkë me Çilin arrestohet dhe bashkëshorti i kandidates për deputete të...

0
Detaje të reja zbulohen pas arrestimit të botuesit Henri Çili por edhe dhjetëra personave të tjerë nga Tiranë deri në Jug të vendit. Mësohet se...

Armando Subashi krekoset por rruget e lagjeve janë tmerr

0
Nuk ka qytetarë që nuk e ka kuptuar se projekti i Rilindjes Urbani ishte vetëm "make-up" i qendrave urbane. Përveç qendrave, rrugët dytësore dhe ato...

SKANDAL ME EMËRIMET NË KPA: Tre anëtarë janë emëruar në shkelje të ligjit

0
Mbrëmjen e së hënës emisioni investigatim “Ajsberg” me moderatorin Artur Çani që transmetohet në Fax News i është dedikuar trupës gjykuese të Kolegjit të...

Zbulohen detaje rënqethëse të ngjarjes në Gjilan

0
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se ndjen keqardhje për rastin tragjik që ka ndodhur në Gjilan dhe ku...
Vjedhja e arjendarisë në Elbasan: Policia identifikon autorin e parë

Vjedhja e argjendarisë në Elbasan: Policia identifikon autorin e parë

0
Një ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qendëe të Elbasanit, ku një argjendari ka rënë pre e një grabitje. Argjendaria ndodhet vetëm...

Skandal në postën e Vlorës: Drejtori përplaset fizikisht me punonjësin

0
Rilindja ka merita të larta për vendosjen në krye të institucioneve njerëz pa personalitet dhe të lidhur ngushtë me "gangsterrat". Posta e Vlorës ka përjetuar...
MEGA-ABUZIM: Albcontrol jep tender me shifër stratosferike vetëm për trajnim

MEGA-ABUZIM: Albcontrol jep tender me shifër stratosferike vetëm për trajnim

0
Shumë institucione shtetërore tentojnë të bëjnë “kosh” me tenderat që japin për shërbimet apo punimet që ata do të kryejnë. Rasti më i fundit...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Zbulohen shkaqet e vrasjes së bashkëshortes 33-vjeçare

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak pas mesnatës së 1 shkurtit në fshatin, Xhafzotaj të Durrësit. Lulëzim Cuku ka vrarë me thikë për motive...