2 C
Tirana
E enjte, 23 Janar, 2020
Rregullime sa pë fasadë: Filologjiku nga pas është kthyer në pirg mbetjesh

Rregullime sa pë fasadë: Filologjiku nga pas është kthyer në pirg mbetjesh

Tanimë çdo tenderim kryehet pa më të voglin kontroll sikurse ndodh edhe me zbatimet e projekteve. Fakulteti i Filologjikut, rinovoi ambientet e jashtme me synimin...
Krimi horror në Mallakastër: Familjarët kërkojnë pushkatimin e autorëve

Krimi horror në Mallakastër: Familjarët kërkojnë pushkatimin e autorëve

Dallëndyshe Kajo, motra e Drita Saliajt e cila u grabit, u mbyt dhe u hodh në rezervuar nga tre të rinj, është shprehur se...

Zbulohen detaje tronditëse të ngjarjes makabre në Mallakastër

Detaje tronditëse kanë dalë në dritë nga vrasja makabër në Mallakastër, ku Drita Saliaj, 52-vjeç, u mbyt në rezervuar nga nipi i burrit të...

E TMERRSHME: Rilindja planifikon HEC tjetër nē Gramsh

Një tjetër HEC pritet të ndërtohet në Gramsh. Denoncimi vjen nga kreu i Partisë Demokratike në Gramsh, Kodhel Çala, i cili deklaroi në një...
Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon "Kutinë e zezë" të avionit rrëzuar

Deklarata e Shefit të NATO-s: Besojmë se avioni u godit nga raketa iraniane

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se ai nuk kishte arsye të dyshonte në lajmet nga kryeqytetet perëndimore se një raketë iraniane goditi aeroplanin...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Hetimet pas tërmetit: Gati 200 dosje të reja dhe arrestime

bi 200 dosje të objekteve të shpallura të pabanueshme në Durrës vazhdojnë t'i nënshtrohen hetimit të Prokurorisë dhe Task Forcës ngritur për përgjegjësitë njerëzore...
Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon "Kutinë e zezë" të avionit rrëzuar

Lajmi bombë: Avioni u qëllua me raketë nga Irani

Avioni ukrainas, i rrëzuar të mërkurën pranë Teheranit, është qëlluar nga një raketë. Kështu besojnë burimet e inteligjencës amerikane. Sipas BBC, amerikanët besojnë se Irani...
Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon "Kutinë e zezë" të avionit rrëzuar

Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk dorëzon “Kutinë e zezë” të avionit rrëzuar

Autoriteti i Aviacionit Iranian nuk do të dorëzojë regjistruesit e fluturimeve nga avioni i Aeroportit Ndërkombëtar të Boeing 737-800 të Ukrainës që u rrëzua...

Fluturime nuk bën por Fly Ernest i ka rezervimet e hapura

Prej disa ditësh pasagjerët e kompanisë Fly Ernest po qëndrojnë nëpër aeroporte pasi kompania ka mbyllur zyrat dhe anulon fluturimet. Prej disa ditësh në media...

Bashkia Kurbin nuk “ngopet”: Tender milionash më 31 dhjetor

Ndërtimi i rrjetit të brendshëm të ujësjellësit është shumë i nevojshëm, por sërish situata alarmante nuk të lejon që të shpenzosh miliona lekë, kur...
- Advertisement -