Humbi nënën dhe vëllanë, vajza fajëson institucionet: Ndëshkim për ata që thanë se pallati...

0
Bujar Cuka dhe Egi Cuka, babë e bijë, humbën gjysmën e familjes së tyre, Fatmira Cuka dhe Sardi Cuka, nënë e bir vdiqën nën...

Gjykata vendos për ‘Zogun e Tiranës’/ Avokati: Bënte të njëjtën punë si vajzat

0
Hermes Nikaj, apo ndryshe i njohur si ‘Zogu i Tiranës’ ka dalë sot para Gjykatës së Tiranës për tu njohur me masën e sigurisë,...

E qete ne krahet e nenes/Njihuni me vogelushen qe lindi diten e termetit

0
Shumë jetë humbën nga tërmeti i fuqishëm i mëngjesit të 26 nëntorit, si pasojë 51 persona kanë mbetur të vdekur dhe 913 persona të...

Babai i Adelinës 21- vjecare tregon momentin e fundit qê e pa të gjallë

0
Adelina Kabili ishte vetëm 21-vjeçe. Ajo punonte në fasoneri dhe çdo ditë në orën 05:30 të mëngjesit nisej për në punë. E reja nga...

Ky lajmërim vdekjeje të këput shpirtin

0
Ky lajmërim vdekjeje është nga ato që të prek thellë në shpirt. Një familje e tërë u shua nga tërmeti i 26 nëntorit. Babai Eduard Reçi,...
Erisa Carës, studentes së juridkut, tërmeti i ndërpreu ëndërrat në moshën më të bukur

Erisa Carës, studentes së juridkut, tërmeti i ndërpreu ëndërrat në moshën më të bukur

0
Çdo orë që kalon bilanci i viktimave rritet dhe tragjedia po pllakos në çdo familje të prekur prej tërmetit. Midis viktimave ishin dhe fëmijë...
PA FJALË: Klement Çupi konsumoi vaktin e fundit dhe më pas vdiq pasi qëndroi 16 orë nën gërmadha

PA FJALË: Klement Çupi konsumoi vaktin e fundit dhe më pas vdiq pasi qëndroi...

0
Kelment Çupi ishte një prej viktimave të tërmetit të së martës, i cili luftoi gjatë për të mbijetuar. Për 16 orë qëndroi i bllokuar...

Pêrmasat e një tragjedie: I varroset bashkêshorti dhe e bija ndërsa e ëma nuk...

0
Manjola Cakoni është një nga të mbijetuarat e tërmetit që tronditi vendin në orët e para të mëngjesit të së martës. Ajo ka humbur...

I mbajtën në shtëpi gjatë Luftës së Kosovës, familja nga Deçani strehon ‘vëllezërit’ nga...

0
Tërmeti fatal që goditi Shqipërinë ditën e djeshme, e solli 33 viktima e 658 të plagosur deri më tani, solli në Shqipëri edhe qindra...
Media italiane: Fatëkeqësia në shqipëri bëri bashkë shqiptarë-kosovarë dhe serbë

Drama familjare të dhimbshme: Humb jetën nëna 30 vjecare pasi humbi fêmijën 8 vjeçe

0
Një lajm vërtetë i trishtuar vjen nga Spitali i Traumës në Tiranës. Nëna 30-vjeçare, e cila u mendua se u shpëtua nga rrënojat e pallatin...