Policia arreston Aleksander Gjoken,njihuni me arsyen

0
Eshte arrestuar nga Policia Rrugore e kryeqytetit, këngëtari I nohur I rrokut, Aleksandër Gjoka pasi është konstatuar se drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit. Lajmi...

Milioneri gjerman kërkon 10 persona t’i bëjnë shoqëri: Ejani jetoni në parajsën time

0
Milioneri gjerman Karl Reipen kërkon 10 persona, që të jetojnë me të në një nga pronat e tij, Zelandën të Re. Arsyeja e...
Theri bashkëshorten: Ja sa vite u dënua shqiptari në Angli

Theri bashkëshorten: Ja sa vite u dënua shqiptari në Angli

0
Shqiptari Fatos Xheta, i cili vrau me thikë bashkëshorten e tij në Angli, u dënua dje me 19 vjet burg për këtë krim. Ngjarja ka...

“Të ra telebingo mor qen”, vjen reagimi i parë pas emërimit të Arben Ahmetaj

0
Arben Ahemtaj është emëruar sërish nga Edi Rama në një post ministrortë, këtë radhë në Ministrinë e Shtetit për rindërtimin, hapur enkas pas tragjedisë...

Besojeni ose jo, një banane e ngjitur në mur del në shitje për 120.000...

0
Mund të duket çmenduri, por është e vërtetë dhe ka tërhequr vëmendjen e rrjetit ku jë banenae e ngjitur në mur kap...

Zhduket adoleshentja shqiptare në Gjermani, familjarët: Ishte në shkollë por nuk u kthye

0
Një adoleshente shqiptare është zhdukur në rrethana misterioze në Berlin të Gjermanisë. Familjarët e saj, tregojnë se kanë humbur kontaktet me 16-vjeçaren që prej...

Hedh nga tarraca fëmijën 6 vjeç: Doja të dilja në televizor

0
Hedh nga tarraca e katit të dhjetë të ndërtesës Tate Gallery në Londër, një fëmijë 6 vjeç, por arsyeja që jep lë...
Nuk gjen qetësi nëntoka: Me dhjetra lëkundje ndjehen mëngjesin e sotëm

Histori prekësë: Momenti i fundit që pashë gruan dhe djalin

0
44-vjeçarja Fatmira Cuka, së bashku me djalin e saj Sardin 18 vjeç, humbën jetën më 26 Nëntor si pasojë e tërmetit të fuqishëm që...

Demet nga tërmeti,5 familje mbeten ne qiell te hapur ne Elbasan/ Bashkia nuk ka...

0
Tërmeti i 26 nëntorit u nde mjaftueshëm edhe në Elbasan. Goditjen më të fortë e pësuan ndërtesat e vjetra, të cilat shfaqen probleme ,...

Rrëfimi prekês i të moshuarës: S’kemi ku të futim kokën

0
Pas goditjes së rëndë që u shkaktoi tërmeti tragjik i 26 nëntorit, banorët e Durrësit e kanë të vështirë ta kalojnë këtë situatë të...