Gjendet trupi 56 vjeçares e cila figuronte e zhdukur prej 5 dhjetorit

Gjendet trupi 56 vjeçares e cila figuronte e zhdukur prej 5 dhjetorit

0
Liljana Tafa nga Zhupani i Fierit, u gjet e mbytur ditën e djeshme rreth orës 19:00 në plazhin e Dermenasit. 56 vjeçarja, e cila...
Itali: Digjet familja shqiptare 3 me anëtarët në gjendje të rëndë

Itali: Digjet familja shqiptare 3 me anëtarët në gjendje të rëndë

0
Një lojë fëminore mund të ketë shkaktuar një natë tragjike për një familje shqiptare në Itali. Firenzuola, qytezë në afërsi të Firences, u zgjua sot...
Një 7- vjeçar nga Durrësi është zhdukur prej ditës së shtunë

Një 7- vjeçar nga Durrësi është zhdukur prej ditës së shtunë

0
Një fëmijë 7 vjeç ka humbur në Durrës që prej ditës së shtunë (1 dhjetor 2018) dhe nuk është kthyer më në shtëpi. Ai quhet...
Prindërit e të riut të vrarë deklarojnë se do të bëjnë vetëgjyqësi

Prindërit e të riut të vrarë deklarojnë se do të bëjnë vetëgjyqësi

0
Ditën e sotme kanë dhënë dëshminë e tyre në Gjykatë dy prindërit e të riut Marvi Mihali, i cili u vra me thikë rreth...
I riu nga Vlora kërkon azil në Korenë e Jugut detyruar nga gjakmarrja

I riu nga Vlora kërkon azil në Korenë e Jugut detyruar nga gjakmarrja

0
Një 26 vjeçar nga Vlora ka kërkuar azil në Korenë e Jugut. Ndonëse shqiptarët i drejtohen zakonisht vendeve të BE-së si Gjermanisë, Britanisë, Francës...

Zhduken dy minorenë në Tirane përkatesisht të moshës 13 dhe 14 vjeç

0
Dy fëmijë minorenë, janë denoncuar si të zhdukur nga familjarët e tyre, në Tiranë. Sipas burimeve të Policisë Vendore, mësohet se të zhdukurit janë në...

Lyen flokët me bojë por i deformohet fytyra

0
Estelle, një studente franceze 19-vjeçare, u zgjua në mëngjes me kokën të fryrë për shkak të një boje flokësh. Ajo u dërgua në spital, ku...

Familja Gjikola me 5 anëtar jeton në varfëri ekstreme

0
Pesë anëtarë të familjes Gjikola në fshatin Sopot të Bulqizës jetojnë me vetëm një ndihmë 100 mijë lekë të vjetra. Malvina Gjikola, e cila kujdeset...

Efektivja e plagosur do të niset për operacion të specializuar në Turqi

0
Efektivja e policisë Ina Nuka që humbi gishtat në protestën e dhunshme paraditen e së enjtes, do të niset drejt Turqisë për një operacion...
Ngjarje në Vlorë: Dhëndrri 35-vjeçar dhunon vjehrrën e tij

Ngjarje në Vlorë: Dhëndrri 35-vjeçar dhunon vjehrrën e tij

0
Dhëndrri 35-vjeçar ka dhunuar vjehrrën e tij në Vlorë. Për pasojë, sipas Policisë Vendore, mësohet se u plotësua kërkesë-padia, për lëshimin e urdhrit të...