Belsh, prej dy muajsh familja Kullolli jeton ne çader/Djali i uritur kerkon...

0
Tërmeti i muajit shtator preku edhe qarkun e Elbasanit , duke shënuar dëme të mëdha. Një nga familjet e dëmtuara nga tërmeti ishte edhe...

Mijëra tollumbacë nē ajër në shenjë respekti për vogëlushin e ndjerë

0
Një vdekje që ndau nga jeta vogëlushin me familjen, por bëri bashkë "shumë zemra" në të gjithë botën. Lajmin për vdekjen e Alfie Evans, e...

I mbajtën në shtëpi gjatë Luftës së Kosovës, familja nga Deçani strehon ‘vëllezërit’ nga...

0
Tërmeti fatal që goditi Shqipërinë ditën e djeshme, e solli 33 viktima e 658 të plagosur deri më tani, solli në Shqipëri edhe qindra...
Elbasan: 30- vjeçari i vë zjarri banesës së vjehrrit

Elbasan: Nuk pranoi të kryente marrëdhënie seksuale ndërsa bie pre e dhunës

0
Një 28-vjeçar nga Elbasani është arrestuar pasi ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë me një shtetase, identiteti i së cilës nuk bëhet...

Mes lotëve dhe rrëfimit të 15- vjeçares, në fjalët e sëcilës gjejnë shumë vajza...

0
  Rasti i fundit i 15- vjeçares nga nga fshati Velçan, Pogradec ka sjellë dhe njëherë në vëmendje dhunën, abuzimet dhe trajtimin e femrës si...
Ardisa Çobo studentja që përloti edhe gazetaren me historinë e saj

Ardisa Çobo studentja që përloti edhe gazetaren me historinë e saj

0
 E fortë, e guximshme dhe emocionuese. Kjo është Ardisa Çobo studentja e Infermierisë, e cila u përball me kryeministrin Edi Rama në Vlorë, por me historinë...

E tmerrshme/2-vjeçarja vdes aksidentalisht në banjë, prindërit e ‘coptuan’ trupin e saj për ta...

0
Një nënë dhe baba u përpoqën të shpërndanin trupin e vajzës së tyre në acid pasi ajo u mbyt në banjë aksidentalisht. Mbetjet e trupit...

Angli: Prej një javë dy adoleshente shqiptare rezultojnë të zhdukura

0
Dy adoleshente shqiptare, të cilat ishin shoqe me njëra-tjetrën, prej ditësh, rezultojnë të zhdukura në Angli. Ato ka më shumë se një javë që...

U përdhunua nga 46 ushtarakë në “Bisht Pallë”, rrëfimi tronditës i nënës 33-vjeçare

0
Programi “Historia ime” nën drejtimin e Mirela Milorit ka përcjellë ditën e sotme një histori të dhimbshme, shumë të rëndë dhe me një kalvar...

Familja e Zenunit dhe Bukuries më në fund pak lot gëzimi

0
Programi “Dua të të bëj të lumtur” këtë herë kishte shkuar në Tropojë, në familjen e Zenunit dhe Bukuries. Ata ishin martuar në vitin...