“Të ra telebingo mor qen”, vjen reagimi i parë pas emërimit të Arben Ahmetaj

0
Arben Ahemtaj është emëruar sërish nga Edi Rama në një post ministrortë, këtë radhë në Ministrinë e Shtetit për rindërtimin, hapur enkas pas tragjedisë...

Misteri dhe historia e gurit te vecante me peshë deri në 10 ton

0
Midis historise, misterit, bukurise dhe te paimagjinueshmes, "Sofra e zotit" ne majen e malit te Lipes Faktorë natyrorë mund ta kenë shkëputur nga mali mëmë,...

Abuzoi seksualisht me të, 19-vjeçari vret priftin pedofil duke i ngulur kryqin në fyt

0
Një 19-vjeçar është arrestuar për vrasjen e një prifti të dyshuar pedofil duke goditur kryqin që mbante në qafë poshtë fytit akt i cili...
Theri bashkëshorten: Ja sa vite u dënua shqiptari në Angli

Theri bashkëshorten: Ja sa vite u dënua shqiptari në Angli

0
Shqiptari Fatos Xheta, i cili vrau me thikë bashkëshorten e tij në Angli, u dënua dje me 19 vjet burg për këtë krim. Ngjarja ka...

Belsh, prej dy muajsh familja Kullolli jeton ne çader/Djali i uritur kerkon...

0
Tërmeti i muajit shtator preku edhe qarkun e Elbasanit , duke shënuar dëme të mëdha. Një nga familjet e dëmtuara nga tërmeti ishte edhe...

Historia e shqiptarit qe perloti gjyqtarin anglez

0
Historia e Agim Selmanllarit dhe mirëkuptimi i një sistemi gjyqësor. Historia e 32- vjeçarit me nënshtetësi shqiptare është një nga rastet e mijëra shqiptarëve që...

Gjyshja s*ksi shqiptare i vë ‘flakën’ rrjetit me bikini

0
Albërie Hadërgjonaj mbahet jo vetëm si një nga këngëtaret më të mira të tregut muzikor shqiptar, por edhe si një nga femrat më seksi...

Kur je me fat: Qeni i gris pashaportën dhe i shpëton jetën

0
  Qeni i shkatërron pasaportën dhe i shpëton jetën. Një grua tregoi në Facebook historinë e saj, duke shpjeguar se duhej të nisej për në...
Pengmarrja në Kamëz dhe prishja e pazarit të drogës

Pengmarrja në Kamëz dhe prishja e pazarit të drogës

0
Policia e Shtetit ka zhvilluar sot një aksion në Shijak, ku ka shoqëruar dy persona, të dyshuar për rrëmbimin e ndodhur në Kamzë 10...

Zhduket adoleshentja shqiptare në Gjermani, familjarët: Ishte në shkollë por nuk u kthye

0
Një adoleshente shqiptare është zhdukur në rrethana misterioze në Berlin të Gjermanisë. Familjarët e saj, tregojnë se kanë humbur kontaktet me 16-vjeçaren që prej...