Rikthehet Aida Shtino/ Flet për emisionin "Njerëz të humbur" dhe jetën personale

Rikthehet Aida Shtino/ Flet për emisionin “Njerëz të humbur” dhe jetën personale

Aida Shtino mbetet prej vitesh një nga moderatoret më të dashura për publikun. Dikur të gjithë e ndiqnin me kuriozitet të madh emisionin e...
Valbona Mema flet për jetën private dhe vdekjes së bashkëshortit

Valbona Mema flet për jetën private dhe vdekjes së bashkëshortit

Këngëtarja Valbona Mema ka treguar në emisionin “Mos i fol shoferit” RTV Ora arsyen pse nuk është martuar kurrë pas vdekjes së bashkëshortit të...
Arbana Osmani flet për marrëdhënien me vjehrrin pas divorcit

Arbana Osmani sqaron historinë e një vajze që është abuzuar në moshën 12-vjeçare.

Ditën e djeshme Arbana Osmani bëri të ditur se në puntatën e radhës së “Dua të të bëj të lumtur” do të jetë historia...
Flet babai i vajzës 15 vjeçares së abuzuar seksualisht

Flet babai i vajzës 15 vjeçares së abuzuar seksualisht

Babai i vajzës 15 vjeçare të abuzuar seksualisht dhe shtantazhuar me video intime nga ish-roja i shkollës 9-vjeçare në Paskuqan ka treguar se 6...
Ngjarje e kobshme: Policia nxjerr të gjallë nga varri të moshuarën pas 3 ditësh

Ngjarje e kobshme: Policia nxjerr të gjallë nga varri të moshuarën pas 3 ditësh

Policia në Kinë, ka nxjerrë nga várri një grua të moshuar me aftësi të kufizuara, e cila u várros e gjallë nga i biri....

Histori prekese: Djali nuk braktis të atin me Covid edhe pse shpresat ishin thuajse...

Situata që ka krijuar koronavirusi në të gjithë botën mbetet e vështirë, pasi nga dita në ditë shënohen bilance tragjike në numrin e viktimave. Akoma...
Flet babai i dy vëllezërve të vrarë në Durrës: Servisi u ble me kredi, mos hedhin hi pasi nuk e dinë situatën

Flet babai i dy vëllezërve të vrarë në Durrës: Servisi u ble me kredi,...

Ora News ishte në banesën e  babait të dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia të ekzekutuar pranë tregut të makinave në Shënavlash të Durrësit...
Gjykata greke dënon me burgim të përjetshëm babain mostër shqiptar

Gjykata greke dënon me burgim të përjetshëm babain mostër shqiptar

Gjykata në Thesproti dënoi me burgim të përjetshëm babain shqiptar A.P, i cili në janar të 2019 vrau vajzën e tij dhe më pas...

Çfarë ka ndodhur me rastin e Rexhina Debrovës pas një viti nga humbja e...

Ka kaluar tashmë një vit që nga koha kur Rexhina humbi jetën gjatë lindjes në Maternitetin e Elbasanit. Por cfarë ka ndodhur gjatë këtij viti...

Mallkimi i hallexhiut ndaj Ramës: Të rëntë Koronavirusi

Një i ri nga qyteti i Korçës që deri dje dilte dhe lypte në rrugë, tashmë për shkak të izolimit, bën thírrje që ta...