Tërmet në Greqi/ Lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë, mësoni epiqendrën dhe magnitudën

Një tërmet i fuqishëm është shënuar në Greqi para pak minutave. Tërmeti ishte me magnitudë 5.3 të shkallës rihter dhe epiqendra ishte...

Itali: Një shqiptar gjendet i vdekur, dyshohet të jetë përplasur nga treni

Trupi i pajetë i një, identifikuar mashkull është gjetur rreth orës 13:00 të kësaj të marte në binarët e linjës së trenit Roma-Civitavecchia-Pisa, mes...
ROME: Aksident i rëndë me motor i të riut 38- vjeçar shqiptar

ROME: Aksident i rëndë me motor i të riut 38- vjeçar shqiptar

Një shqiptar, i moshës 38-vjeçare, është përfshirë në një aksident të rëndë në Romë të Italisë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur në superstradën Cassino-Formia në...

Pogradec: Shpërthim i lëndës plasêse në shtëpinë e një biznesmeni

Një shpërthim është regjistruar 45 minuta pas mesnatës së kësaj të diele në lagjen numër 1 të qytetit të Pogradecit. Për fat të mirë, nga...
Arrestohet mësuesja 37-vjeçare pasi kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur

Arrestohet mësuesja 37-vjeçare pasi kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur

Mësuesja 37-vjeçare Meghan Mary Rodriguez nga Florida në SHBA është arrestuar pasi mendohet se ka kryer marrëdhënie intime me një nxënës të moshës 17-vjeç. Mësuesja...
Gjykata greke dënon me burgim të përjetshëm babain mostër shqiptar

Gjykata greke dënon me burgim të përjetshëm babain mostër shqiptar

Gjykata në Thesproti dënoi me burgim të përjetshëm babain shqiptar A.P, i cili në janar të 2019 vrau vajzën e tij dhe më pas...

I fajsoi se i shkaterruan martesën, vjehrri shqiptar merr thiken dhe...

Një krím i dhùnshëm në një familje kosovare ndodhi të shtunën në një apartament në Muttenztrasse të Zvicrës. Nëna e re, Adelina, 24...

Te henen hapen bar-kafete, por a do ti frekuentojne qytetaret? Biznesi ne Elbasan kunder...

Te hënën qeveria ka vendosur te hape një grup tjetër biznesesh mes tyre bar-lokalet. Në këtë kushte pronaret e këtyre bizneseve në qytetin...

ÇUDIA SHQIPTARE: Milionat që bëhen me “biznesin e vdekjes”

Top Story u ndal tek pjesa sesa kushton biznesi i vdekjes në Shqipëri. Sipas Bashkisë së Tiranës vetëm në Kryeqytet, vdesin çdo vit, mesatarisht...
Ngjarje e rëndë: Një 61-vjeçar hidhet nga kati i nëntë i një pallati

Tragjike ne Librazhd: Shkon ne varrimin e te motres, humb jeten vellai

Dhimbje dyfish për një familje në Librazhd. Një 51-vjeçari ka humbur jetën paraditen e sotme, teksa merrte pjesë në ceremoninë mortore të motrës së...