Një sëmundje misterioze shkakton 150 viktima në pak orë

Një sëmundje misterioze është ka vrarë 150 persona në Nigeri. Drejtori i repartit për sëmundje ngjitëse të spitalit Amin Kano, Isa Abubakar ka konfirmuar...
Në Elbasan qytetarët "nuk durojnë më" dhe dalin në bulevard

Detaje nga ngjarja në Elbasan: Zbulohen shkaqet e vetëvrasjes së biznesmenit

Një biznesmen që kishte në pronësi një agjenci të këmbimit valuator është vetëvarur në tualetin e shtëpisë. Për tē kryer aktin e rëndë ka përdorur...

Bie nga pema fotografi ne Elbasan: Nderron jete ne spital

Një prej fotografëve te njohur të qytetit të Elbasanit ka humbur jetën aksidentalisht. Mësohet se Adi Zhuka 53 vjeç, raportohet ka rënë aksidentalisht nga...

Pamje nga ngjarja në Shkodër/ 30 vjeçari dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Pas dy ngjarjeve të rënda që tronditën dje Durrësin dhe Lezhën, një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në Shkodër, tek Ura e Bunës. Një...

Çfarë ka ndodhur me rastin e Rexhina Debrovës pas një viti nga humbja e...

Ka kaluar tashmë një vit që nga koha kur Rexhina humbi jetën gjatë lindjes në Maternitetin e Elbasanit. Por cfarë ka ndodhur gjatë këtij viti...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Ngjarje e tmerrshme: 13- vjeçari masakron të vëllain me thikë

Një djalë 13-vjeçar nga Rusia ka goditur disa herë me thikë buke vëllain e tij të vogël 7-vjeçar gjatë një momenti inati pasi humbi...
Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

Universiteti i Singaporit publikon studimin: Ja kur koronavirusi përfundon në Shqipëri

Një studim analitik i Universitetit të Teknologjisë dhe Dizajnit të Singaporit me rastet e infektimeve ka parashikuar se Shqipëria mund të shënojë zero raste...

Vetëm 45-vjeç, humb jetën nga koronavirusi shqiptari në Itali

Një shqiptar ka humbur jetën mbrëmë në Itali, si pasojë e koronavirusit. ‘Është një tragjedi për ne dhe jemi të gjithë të tronditur’. Ky është mesazhi...

Ngjarje e rêndë në Elbasan: Vdes i moshuar në mes të rrugês

Një 70 vjeçar, banues në një fshat të Elbasanit, ndërsa priste rradhën të merrte shërbim në sportelet e një Banke të nivelit të dytë...
Arrestohet 33- vjeçari në Elbasan pasi goditi infermierin e spitalit

Vjedhje hapur e qëndrës spitalore në Elbasan

  Sipas një tenderi me numër reference REF-56894-04-27-2020 del se Qendra Spitalore "XHAFERR KONGOLI" Elbasan ka nevojë për t'u ruajtur me roje. Deri këtu çdo...