Gruaja e 71-vjeçarit mund të hetohet nga prokuroria, ja çfarë akuze mund të ngrihet

Floresha Zhidru, bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru, mund të hetohet për moskallëzim krimi nga prokuroria. Bëhet me dije se ajo ka gënjyer policinë, duke...

Aksident në Tiranë/ Automjeti përplas këmbësorin

Një kalimtar është përplasur nga një makinë, ndërsa isht duke ecur në bulevardin “Bajram Curri”, në Tiranë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:10 dhe sipas...

Plas në Elbasan/ Breshëri armësh

Vazhdon përplasja me armë në qytetin e Elbasanit midis shtetasit Lefter Zhidro dhe policisë që e ka rrethuar në banesën e tij prej disa...
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Dibër.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Dibër.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Dibër. Ka ndërruar jetë një elektriçist. Mësohet se 60-vjeçari ka ndërruar jetë në kohën që ishte duke...

Nuk dorëzohet “gjyshi”/ Sipas policisë 71-vjeçarit i kane mbaruar fisheket

Publikohet fotoja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili po terrorizon Elbasanin që prej orës 13:00, pasi qëlloi me armë policinë dhe la të plagosur dy...
71 vjeçari vazhdon të bëjë rezistencë pavarërisisht ardhjes së RENEAS

71 vjeçari vazhdon të bëjë rezistencë pavarërisisht ardhjes së RENEAS

Një 71 vjeçar qëlloi me kallashnikov drejt policisë në lagjen “11 nentori” ne Elbasan. Ngjarja u shënua rreth orës 13:20, Lefter Zhidru ka pasur...

Proçedohet penalisht punonjësi i çerdhes/ Dhunoi fëmijën 2 vjeçar

Rikthehen rastet e dhunimit të fëmijëve në institucionet e edukimit dhe arsimimit. Policia e Durrësit raporton se ka proceduar penalisht shtetasin G. D., 61 vjeç,...

Plagoset me thikë 60-vjeçari në Durrës, policia jep detajet e para

Një 60-vjeçar nga Durrësi ka përfunduar i plagosur në spital për të trajtuar plagët e shkaktuara nga thika. Policia ka marrë njoftimin nga Urgjenca...
Basha në Opinion/ Zgjedhjet do ti mbaje qeveria tranzitore

Basha një hap para Ramës, mbledh mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka thërritur mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë e PD. Takimi i tyre do të nisë pas rreth 15-20 minutash....
Reforma Zgjedhore: Rama njofton dalje për mediat në orën 13:00

Nuk vonon reagimi i Ramës/ Pòlícia u ndaloi pròtestën, kryeministri i fton mjekët në...

Edi Rama ka thirrur mjekët për takim në kryeministri ditën e nesërme në orën 09:00. Ky reagim erdhi pasi mjekët paralajmëruan një pròtestë...