Ulen depozitat në banka si pasojë e normave të interesit nën 1%

Ulen depozitat në banka si pasojë e normave të interesit nën 1%

0
Ulen depozitat në banka si pasojë e normave të interesit nën 1%. Ulja e normës së interesit nga Banka e Shqipërisë ka ndihmuar ekonominë...
Përparim Spahiu apel qeverisë: Miratoni lehtësi edhe për bizneset

Spahiu: Sipas Eurostat shpenzimet ushqimore ne Shqipëri janë më të lartat në Europë

0
Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, ka “imituar” kryeministrin Rama me një përshëndetje mëngjesi. Por teksa Rama propagandon arritjet e tij, që në...
Neranxi: Justifikimi Ramës për uljen e pragut TVSH-së është absurd

Neranxi: Justifikimi Ramës për uljen e pragut TVSH-së është absurd

0
Neranxi: Justifikimi Ramës për uljen e pragut TVSH-së është absurd. Kryetari i Shoqatës për Mbrojtjen e Tregtarëve dhe Tregut të Shqipërisë Nikollaq Neranxi, ka...

Viti 2018 për shqiptarët, vit taksimi dhe tkurrje të xhepave

0
Duket se 2018 do të jetë viti i taksimi dhe tkurrjes së buxheteve familjare për shqiptarët, pas rritjes së taksës pronës, pas vendosjes së...

Ja vendi ku inflacioni ka bërë që për të blerë një bukë duhet një...

0
Sanksionet amerikane, trazirat e brendshme dhe politikat e gabuara financiare të ndjekur nga autoritetet vendase kanë bërë që bolivari, monedha venezueliane të humbasë zhvlerësohet...

Keshilli larte i shtetit , 1 miliard dollare jane shperdoruar nga arka e shtetit

0
Shifra tronditëse janë publikuar nga mediat, por edhe nga Kontrolli i Lartë i Shtetit në lidhje me zhdukjen e parave nga arka e shtetit. Në...

Është çelur faza e parakualifikimit për projektin Tiranë-Durrës- Rinas

0
Qeveria ka çelur fazën e parakualifikimit për kompanitë që do të jenë të interesuara të zbatojnë projektin e rehabilitimit të linjës hekurudhore Tiranë-Durrës, si...

Iu desh AKEP-it një vit për të kuptuar që ka efekt negativ ulja e...

0
Që në Shqipëri çudia më e madhe zgjat një 3 ditë këtë e dimë, por që t`a kuptojë AKEP mbas një viti që ulja...

Ja sa do të rritet akciza e cigareve në një periudhë kohore deri në...

0
Akciza e cigareve do të rritet së paku edhe me 11 % deri në vitin 2021, si një kusht që Shqipëria duhet të përmbushë...

Tabaku: Konçensionet e qeverisë tanimë janë kthyer në problem edhe për FMN-n

0
Debutetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me çështjen e koncesioneve. Ajo është shprehur se ky nuk është më vetëm një problem...