20 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019

Ulen të ardhurat nga tatimet sidomos zëri i TVSH

Ministria e Financave njofton për rënie të të ardhurave nga tatimet, duke shënuar një rekord negativ, këtë e ka deklaruar edhe deputeti i partisë...
Deputeti i PS-s pranon kërkesat e PD-s pas shuplakës nga BE

Rasti i “frikshëm” me teatrit kombëtar që është shëmbëlltyrë e fluskës rrezikshme ekonomike

Drama u mbyll me një fund jo të lumtur për Teatrin Kombëtar. Pak para se të afronte mesnata, 75 kartonë, mes debateve brenda dhe...
Ja arsyet pse BE i "tërhoqi" veshin Edi Ramës

Ja me fakte se si dalin të palarat e lakrave të punësimit të Rilindjes

Shqipëria hapi vetëm 28 mijë vende të reja pune në harkun kohor 2010-2017 sipas raportimit të rezultateve nga Këshilli Rajonal për Bashkëpunim (RCC) lidhur...

Rrenimi ekonomik i rilindjes: 1300 biznese kalojnë pasiv vetëm në muajin qershor

Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, mbi 1.300 biznese kanë kaluar me status pasiv gjatë qershorit. Status pasiv do të thotë se këto subjekte...
medialine.al

Kujdesni me telefonatat nga jashtë, është skemë për t`ju rrjepur para

  Një tjetër skemë mashtruese po merr jetë në Shqipëri. Fillimisht do të merrni një telefonatë nga një numër i çuditshëm. Më shumë është një...

Raporti i CIA-s për Shqipërinë: Vend kalimi trafikut të drogës dhe mjedis jo konkurrues...

Deputeti i LSI êshtë shumë aktiv ditët e fundit.  Spahiu komentin raportimin e  Agjencisê sê Inteligjencës rreth situatês që po kalon Shqipëria. Ja si raporton...

Ekonomi: Midis sherreve miratohen më në fund disa lehtësira fiskale

Mes sherresh për projekligjin për ndërtimin e teatrit të ri dhe moshapjen e negociatave me Bashkimin Europian në Komisionin e Ekonomisë, kaloi në parim...

Edhe bankat e nivelit të dytë dhe fonder e kursim krediti pjesë e pastrimit...

Mbi 3,4 milionë eurot e sekuestruara në Portin e Durrësit teksa po futeshin ilegalisht në Shqipëri përmes 2 automjeteve “Toyota” ka rritur alarmet për...
Ja si do të jenë temperaturat gjatë fundjavës

Moti i keq: Anullohen 80% e rezervimeve nëpër hotele

Muaji qershor u karakterizua nga reshje të shumta, erëra të forta, por edhe ulje të ndjeshme të temperaturave. Një gjë e tillë ka ndikuar...

Abone me fotografi, tjetër kosto shtesë për familjet në kryeqytet

Nëse më herët një abone përdorej nga të gjithë pjesëtarët e një familje, duke nisur nga 1 korriku kjo gjë nuk do të jetë...
- Advertisement -