Basha: Do ofrojmë planin ekonomik për rimëkëmbjen e vendit

Basha: Do ofrojmë planin ekonomik për rimëkëmbjen e vendit

Opozita e bashkuar po bëhet gati për zgjedhje. Kreu i opozitës Lulzim Basha ka njoftuar ditën e sotme pas mbledhjes me kryesinë e PD...
Basha me bizneset në Tiranë/ Situata e tyre është shumë e rënduar

Basha takime me bizneset në Tiranë: Mbyllen 60 biznese në ditë

Kryedemokrati, Lulzim Basha është ndalur sot afër disa bizneseve në zemër të Tiranës siç tha në një video selfie të regjistruar nga vetë ai. Ndërsa...
Drejtoresha e Tatimeve: Do gjobiten kompanitë që nuk kanë aplikuar

Drejtoresha e Tatimeve: Do gjobiten kompanitë që nuk kanë aplikuar

Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimaj ka sqaruar se si do të përfitohet paga e luftës për punonjësit për të cilët nuk ka një aplikim...
FMN jep parashikime jo pozitive për ekonominë shqiptare

Rritet borxhi/ Qeveria do të marrë 174 milion euro nga FMN

Të tjera para do ti shtohen borxhit publik të Shqipërisë. Qeveria ka vendosur të marrë borxh 174 milion euro nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, me...
Flet kreu i shoqatës së biznesit të vogël Albert Naso/ 20% ka falimentuar tashmë

Flet kreu i shoqatës së biznesit të vogël Albert Naso/ 20% ka falimentuar tashmë

Bizneset e vogla dhe të mesme janë ndër më të goditurat nga pandemia Covid-19. I ftuar në emisionin ''Ditë e Re'' në ''RTV Ora''...
Anketimi/ Më shumë se 50% e shqiptarëve po shqetësohen për ekonominë se sa pandeminë

Anketimi/ Më shumë se 50% e shqiptarëve po shqetësohen për ekonominë se sa pandeminë

Shqetësimi për pandeminë po i lë vend shqetësimit për ekonominë. Më shumë se gjysma e të rinjve deri në moshën 44 vjeç po i...
Të ardhurat për frymë/ Tirana më të larta ndërsa ky qytet është më i varfri

Të ardhurat për frymë/ Tirana më të larta ndërsa ky qytet është më i...

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Përtej propagandes vetëm 55% e kanë marrë pagesën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...
The Economist për Shqipërinë/ Pandemia po përdoret si mjet për rrëmbimin e pushtetit

The Economist për Shqipërinë/ Pandemia po përdoret si mjet për rrëmbimin e pushtetit

“The Economist” shkruante së fundmi se pandemia po përdoret si mjet për rrëmbimin e pushtetit.  Një mundësi që nuk po ngurron të përdoret as...
Faqe interneti per restorante

Efektet e Covid-19/ 50% e gjermanëve nuk do shkojnë me pushime

Gjysma e qytetarëve të Gjermanisë do të kalojnë pushimet e tyre në shtëpi këtë vit për shkak të krizës koronare dhe nuk planifikojnë udhëtime,...