Ministrja e Financave Anila Denaj publikon shifrat e përfituesve të "Pagës Luftës"

Shtyhet afati i aplikimeve për kredi me garanci sovrane.

Shtyhet afati i aplikimeve për kredi me garanci sovrane. Është vetë ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj që komunikoi në rrjetet sociale lajmin...
Ministrja e Financave Anila Denaj publikon shifrat e përfituesve të "Pagës Luftës"

Ministrja e Financave Anila Denaj publikon shifrat e përfituesve të “Pagës Luftës”

Ministrja e Financave Anila Denaj ka publikuar shifrat më të reja lidhur me numrin e personave që kanë përfituar nga paga e luftës gjatë...
Në Korçë bizneset po shkojnë drejt falimentit

Në Korçë bizneset po shkojnë drejt falimentit

Periudha e rihapjes pas izolimit për shkak të pandemisë Covid-19, po rezulton  situatë mjaft e vështirë për biznesin e vogël në qytetin e Korçës. Dhe...

230 milion lekë dëm ekonomik nga Prokurimet

Rreth 230 milion euro përllogaritet të jetë shifra e dëmit ekonomik të shkaktuar prej parregullësive dhe shkeljeve financiare të institucioneve qëndrore dhe vendore. Sipas raportit...
Paralajmërimi i DW/ Shqipëria do pësojë rënien ekonomike më të thellë në rajon

Banka Botërore projekton lajme të këqija për ekonomia shqiptare

Banka Botërore projekton që ekonomia shqiptare të ngadalësohet këtë vit dhe të rikuperojë vrullshëm humbjet vitin që vjen. Ndërkohë bota do bjerë në recesionin...
Paralajmërimi i DW/ Shqipëria do pësojë rënien ekonomike më të thellë në rajon

Analiza/ Sa kohë do t’i duhet biznesit shqiptar të rimëkëmbet pas pandemisë

Kompania më e madhe e prodhimit të naftës, Bankers Petroleum, thotë se për një muaj e gjysmë, prodhimi ishte zero. Edhe te tregtimi i...
Basha: Do ofrojmë planin ekonomik për rimëkëmbjen e vendit

Basha: Do ofrojmë planin ekonomik për rimëkëmbjen e vendit

Opozita e bashkuar po bëhet gati për zgjedhje. Kreu i opozitës Lulzim Basha ka njoftuar ditën e sotme pas mbledhjes me kryesinë e PD...
Basha me bizneset në Tiranë/ Situata e tyre është shumë e rënduar

Basha takime me bizneset në Tiranë: Mbyllen 60 biznese në ditë

Kryedemokrati, Lulzim Basha është ndalur sot afër disa bizneseve në zemër të Tiranës siç tha në një video selfie të regjistruar nga vetë ai. Ndërsa...
Drejtoresha e Tatimeve: Do gjobiten kompanitë që nuk kanë aplikuar

Drejtoresha e Tatimeve: Do gjobiten kompanitë që nuk kanë aplikuar

Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimaj ka sqaruar se si do të përfitohet paga e luftës për punonjësit për të cilët nuk ka një aplikim...
FMN jep parashikime jo pozitive për ekonominë shqiptare

Rritet borxhi/ Qeveria do të marrë 174 milion euro nga FMN

Të tjera para do ti shtohen borxhit publik të Shqipërisë. Qeveria ka vendosur të marrë borxh 174 milion euro nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, me...