Telekom Albania mund te blihet nga turqit që zotërojnë Albtelecom

Në detajet e fundit shitja e Telekom Albania tek Vivacom

0
Telekom Albania është në mbyllje të negociatave për shitjen e kompanisë tek aksioneri kryesor i shoqërisë bullgare të telekomunikacioneve Vivacom, Spas Roussev. Telekom Albania (TAL)...
Shqiptarët tani mendojnë vetëm për të shtyer muajin

Shqiptarët tani mendojnë vetëm për të shtyer muajin

0
Në tremujorin e tretë konsumatorët shqiptarë ka rritur dozat e pesimizmit për blerjet e mëdha, ku përfshihen kryesisht mobilje dhe elektroshtepiake. Banka e Shqipërisë në...
3.2% e shqiptarëve zotërojnë së bashku rreth 4.1 miliardë euro depozita bankare

3.2% e shqiptarëve zotërojnë së bashku rreth 4.1 miliardë euro depozita bankare

0
3.2% e shqiptarëve zotërojnë së bashku rreth 4.1 miliardë euro depozita bankare. Pjesa tjetër prej 97% e individëve, e marrë së bashku, zotëron rreth...

Renditja/ Serbia e Maqedonia konkurrojnë me industri, Shqipëria me koncesione

0
Ekonomitë në Europën Juglindore (EJL) po i gëzohen rritjes së të ardhurave të konsumatorëve, që po i nxit ata të shpenzojnë më shumë dhe...
Bizneset në kolaps financiar: 27.4% e bizneseve nuk arritën të paguajnë detyrimet

Bizneset në kolaps financiar: 27.4% e bizneseve nuk arritën të paguajnë detyrimet

0
Përgjysmimi i ritmeve të rritjes ekonomike, konsumi i dobët, kriza e zgjatur politike e kombinuar me një aksion antiinformalitet e kanë përkeqësuar më tej...

NA RROFTË RILINDJA: Kemi çmimet e produkteve të konsumit më të shtrenjta në rajon

0
Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur vjen puna te çmimet...

Kërcen euro, arrin në nivelin më të lartë në 4 muaj

0
Monedha e përbashkët ka hyrë në një trajektore rritëse në tregun e brendshëm prej më shumë se dy javësh. Sipas kursit zyrtar të Bankës së...
Facebook do të paguajë gjobën rekord për shkeljen e privatësisë së përdoruesve

Facebook do të paguajë gjobën rekord për shkeljen e privatësisë së përdoruesve

0
Facebook do të paguajë një gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh lidhur me akuzat se ka shkelur privatësisë, tha Komisioni Federal i Tregtisë i...
Arben Malaj: Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi i ngjashëm me skenarin grek

Arben Malaj: Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi i ngjashëm me skenarin...

0
Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi rrezikojnë ta çojnë vendin drejt skenarit grek. Paralajmërimi vjen nga ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Malaj....
Vrasja e gjeneralit iranian sjell kaos në bursa dhe çmimin e naftës

Vrasja e gjeneralit iranian sjell kaos në bursa dhe çmimin e naftës

0
Tregjet ndërkombëtare kanë nisur menjëherë nga lëvizjet pas vrasjes së gjeneralit iranian Qassem Soleimani gjatë një sulmi ajror nga SHBA-të në Bagdad. Çmimet globale të...