Bravo qeverisë Ramës: Jemi të 12-ët në botë për çmimin më të shtrejtë të naftës

Bravo qeverisë Ramës: Jemi të 12-ët në botë për çmimin më të shtrejtë të...

Ditën e hënë çmimi i naftës të papërpunuar në bursa shënoi rënien më të madhe historike, duke u tregtuar në nivele negative për treguesin...

Kërcënimi i fasonëve: Hiqni protokollin e kuq ose ikëm nga Shqipëria

Pronarët e fasonerive në Krujë vijojnë të mbeten në pritje të një vendimi të qeverisë për moszbatimin e protokollit e kuq, pasi sipas tyre...
ME VONESË: Tatimet zbulojnë skemat e mashtrimit nga Call Center-at

‘Paga e luftës’ prej 40 mijë lekësh për të punësuarit, Drejtoria e Tatimeve: Ja...

Pas miratimit të paketës së dytë ekonomike, në të cilën u përfshinë disa kategori që do të marrin pagën e luftës prej 400 mijë...

Ish- Guvernatori: Shumë biznese do e kenë të vështirë rimëkëmbjen

Shumë biznese bashkëpunojnë me njëra-tjetrën në një zinxhir për të ofruar shërbimet e tyre. Eksperti i ekonomisë Adrian Civici i ftuar në hapësirën e intervistës...

Basha: Me “Protokollin e kuq” qeveria po i çon drejr falimentit fasonët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot në një takim përfaqësuesit e Unionit të Fasonistëve të Shqipërisë, Gjergji Gjika dhe Florian Zekja, me...

Sezoni turistik: Saranda do të ulë me 20% çmimet

Ne kohën kur pandemia globale ka paralizuar shume sektorë mes te cilëve edhe turizmin, operatoret turistike ne Sarandë kanë gjetur një mënyrë për të...

Nga e hëna rifillojnë punën taksitë, DPSHTR: Ja masat që duhet të respektojnë shoferët...

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton masat që duhet të marrin shoferët e taksive që fillojnë punën nga e hëna dhe...
Presidenti Meta pret në takim Kryetarin e Fasonistëve të Bashkuar

Biznesi i Fasonëve i dërgon katër kërkesa qeverisë

Biznesi fason është një nga sektorët më të goditur nga pandemia.  Përballë një përgjigje të munguar nga qeveria për shqetësimet e tyre ata i...

Ja kur do dali në treg kartmonedha e re 10. 000 lekëshe

Banka e Shqipërisë do të hedhi në qarkullim brenda dy viteve të ardhshme një kartëmonedhë të re me vlerë 10.000 lekë. Kartëmonedha do të...
Efektet e para në ekonomi: Mbi 61 mijë persona dalin të papunë

Efektet e para në ekonomi: Mbi 61 mijë persona dalin të papunë

Frenimi i aktivitetit ekonomik për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19 po jep pasoja të dukshme te punësimi. Qindra ndërmarrje po heqin nga...