Çfarë presim pas Covid? 1.25 miliardë të papunë

0
Kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit parashikohet të çojë në humbjen e aq orëve pune që janë ekuivalente me 195 milionë punë...

Karantina “fundos ” fermeret e Jagodines ne Elbasan: “Jemi te falimentuar, duam nje dore...

0
Kemi hyrë në javën e 4 të izolimit dhe duket se situata dhe masat mbrojtëse kanë ndikuar negativisht ne ekonomi. Nga një situatë e...

Më në fund ulet çmimi i naftës në vend

0
Çmimet e karburanteve në pikat e tregtimit me pakicë janë ulur me 5-10 lekë/litër ditët e fundit, duke shënuar reduktimin e dytë brenda pak...
Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Kursi i këmbimit të euros pëson rënie pas 20 ditëve

0
Euro shënoi rënie ditën e djeshme në tregun vendas, pas tre javësh që ishte në rritje të fortë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së...
Flet Sherefedin Shehu: Banka e Shqipërisë dhe Rama morën vendim të pastudiuar

Flet Sherefedin Shehu: Qeveria nuk shkurtoi asnjë qindarkë nga buxheti i vet për lukse

0
Sherefedin Shehu, ish zv. ministër i Financave dhe sh deputet i PD, thotë se për të mbuluar mungesën e të ardhurave dhe shtimin e...
Kryeministri Edi Rama: Nga mesdita nuk ka transport urban në Tiranë dhe Durrës

Buxheti ka para por Rama ia shpërndan oligarkëve dhe jo qytetarëve

0
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi iu përgjigj një deklarate të kreut të qeverisë, Edi Rama, se nuk ka lekë për të...

Strategjia e Italisë dhe Francës: Koronabond për ti bërë ballë krizës

0
Nëntë liderë evropianë, përfshirë Kryeministrin Giuseppe Conte dhe Presidentin Francez Emmanuel Macron, kanë nënshkruar një letër të përbashkët duke kërkuar krijimin e 'Coronabonds' për...
Rama: Më në fund u hapën negociatat se u bënë bajat

12 milionë euro është e gjithë shuma që qeveria do shpërndaje për rroga

0
12 milionë euro është e gjithë shuma që qeveria do u japë njerëzve që kanë humbur rrogën nga kriza. Është një shumë qesharake dhe...
Basha: Plani ynë ekonomik kap shifrën e 90 milionë eurosh

Basha: Plani ynë ekonomik kap shifrën e 90 milionë eurosh

0
Lideri i opozitës Lulzim Basha tha se plani i tyre ekonomik për situatën e krijuar nga koronavirusi kap shifrën e 90 milionë euro, shumë...

Euro rritet dhe kap vlerën më të lartë në 5 muaj

0
Euro ka kërcyer sot mbi 123 lekë, për herë të parë që nga fillimi i nëntorit të vitit të kaluar, duke u këmbyer në...