Spanja zhytet në ferr, afērsisht 1 mijë viktima në 24 orë

Spanja duket se nuk po gjen qetësi si pasojë e përhapjes së COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 923 viktima të reja duke...
Mbërrin në Elbasan trupi i pajetë i 65-vjeçarit që humbi jetën nga Covid në greqi

Dezinfektohet zona ku dyshohen 3 raste të reja me Covid

Bashkia e Elbasanit ka bërë dezinfektimin e zonës ku dyshohet se janë edhe 3 rastet e reja me koronavirus. Është bërë dezinfektimi i pallatit dhe...

90 vjeçarja refuzon respiratorin: Ruajeni për një më të ri

Suzane Hojlaerts, 90-vjeçe nga Binkomi në Belgjikë, dy javë më parë ka filluar të ndjejë problemet e para shëndetësore në veçanti në kanalet e...
Filloi lufta: Gjermani i dërgon faturën e kriour Kinës për pasojat e Covid

Angela Merkel zgjat “kufizimet” në Gjermani

Angela Merkel, kancelarja gjermane, ka shtyrë  "gjendjen e karantinës" të vendosur për të ngadalësuar përhapjen e Covid-19 deri pas festave të Pashkëve. Duke folur pas...
E frikshme: Deri më 14:30 të ditës sotme +18 000 raste të reja

COVID- 19: Tejkalohen 900 mijë të prekur dhe rriten vdekjet

Situata e pandemisë së Covid-19 vazhdon të jetë shqetësuese. Përditësimi i pak minutave më parë  flet për 903,560 persona të prekur në gjithë globin....
Në Itali flamuri valëvitet në gjysëm shtizë si shenjë zie në nder të viktimave

Italia shpreson: Ulet numri i viktimave në 24 orët e fundit

Italia vazhdon betejën e saj me pandeminë e kronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 727 viktima. Krahasuar me ditën e djeshme ka një...

Serbi: Humb jetën nga Covid ish- ministri i mjedisit

Një pjesëtar i qeverisë serbe ka humbur jetën pasi është prekur nga koronavirusi i ri. Branislav Blazic, ka qenë sekretar shtetëror në Ministrinë e...

Përkeqësohet situata në Britani: Dyfishohen vdekjet në 24 orë

Shkalla e vdekjes së koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është rritur me 50 përqind të tjerë sot - pasi 563 njerëz vdiqën në një...

Ndërsa BE fle Rusia nis ndihma mjekësore për SHBA

Rusia ka dërguar një aeroplan ngarkesash me maska dhe pajisje mjekësore në SHBA pasi Donald Trump pranoi një ofertë të ndihmës humanitare nga Vladimir...

Zhduket mjekja në Kinë që njoftoi përhapjen e Koronavirusit

Një mjeke e njohur ne Wuhan që ishte ndër të parat që paralajmëroi mjekët e tjerë për përhapjen e koronavirusit është zhdukur duke shkaktuar...